Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 17 Nisan 2024

Zaman Kazanmanın 10 Yolu

Zaman Kazanmanın 10 Yolu

Stresten kurtulmanızı sağlayacak kısa yollar ile sabahlarınızın tadını çıkartın.

zaman-kazanmanin-10-yolu

1. Ertele tuşundan kurtulun

Alarm çaldığında yataktan kalkamıyorsanız, alarmı odanızın kapısına bırakın. Bu sayede alarm çaldığında yataktan kalkarak onu susturmaktan başka çareniz kalmayacak. Acımasızca belki ama işe yarıyor.

2. Akıllı beslenin

Sağlıklı bir öğlen yemeği hazırlayacak zamanınız yok mu? Geçen gece yaptığınız yemeği bir porsiyon fazla yapın ve yemek probleminiz ortadan kalkmış oldu. Mercimek ve tavuklu bir öğün düşünebilirsiniz mesela…

 3. Aceleniz mi var?

Saçlarınızı yıkamak ve şekillendirmeye çalışmak sabah rutininize ekstra bir saat ekler. Eğer aceleniz varsa kuru şampuanla saçlarınıza hızlıca hacim kazandırabilirsiniz; eksi yönü ise yağlanma problemi.

4. Hızlanmak için yavaş başlayın

Bir yumurtanın haşlanmasını izlemek sabaha bomba gibi başlamak için pek de iyi bir yol değil, di mi? Onun yerine bir avuç fındık, badem ve yemişleri doğal yoğurtla karıştırarak hem işleri hızlandırmış hem de sağlıklı beslenmiş olursunuz.

5. Yüzünüzü gizleyin

Sabahları Facebook’larını kontrol edenler ellerini kaldırsın. Bizde öyle düşünmüştük! Akıllı telefonunuzu göz önünden kaldırın ve başkalarının hayatında neler olduğuna takılmayın. Sabahınız daha önemli!

 6. Eski moda takılın

Spor salonu eşyalarınızı toplamakta sıkıntı mı çekiyorsunuz? O zaman annenizin size çocukken söylediği şeyi yapın ve akşamdan toplanın. Çantanızı hazırlayarak kapının kenarına koyun. Böylece koşuşturmacadan kurtulmuş olursunuz.

“Yataktan çıkmaktan başka çareniz kalmayacak.”

7. Makyaj  hesapları

Sabahları makyaja çok mu zaman gidiyor? O zaman çoklu işlevi olan ürünler tercih edin: Bir BB krem, renklendirici dudak parlatıcısı ve maskara. Bu kadar basit.

8. Buhar!

Ütü masasını kaldırın ve eşyalarınızı banyoya asın. Siz sıcak bir duş alırken buhar kırışıklıkların icabına bakacaktır.

9. Ağda yaptırın

Sabahları jiletlerle uğraşmak yerine ağda bantlarını tercih edin. Kalıcılığı üç hafta kadar sürüyor ve çıkan tüyler daha yumuşak çıkıyor.

10. Dolabınızı temizleyin

Dolabınızı düzenlemek sabah ne giysem derdini neredeyse sıfıra indiriyor. İstenmeyen ürünleri yardım kuruluşlarına bağışlayın. Eğer çok düzenli olmak istiyorsanız, haftanın kıyafetlerini pazar gününden belirleyin.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz