Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Gezi Rehberinizi Yaşayarak Geliştirin

Gezi Rehberinizi Yaşayarak Geliştirin

Bilgi sahibi olmak, her konuda sizi diğerleri arasında öne çıkarır. Öğrendiğiniz bilgi ile farklı avantajları elde edebilirsiniz. Bazen ise gezip görmek öğrendiğiniz bilgilerin önüne geçebilir. Bu nedenle çok gezen mi çok okuyan mı sorusuna cevap tartışma konusu olabilmektedir. Artık çağımız dünyasında fotoğraf, video ve yazlılarla internette dahi gezip görmeden bazı yerler hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Ama tüm gezi tutkunları, size o yere ayak basmak ile ve havayı solumakla bilgi almanın aynı şey olmadığını zaten söyleyecektir.  Gezi rehberi sahibiyseniz ve gezip görmeniz gereken yerler varsa mutlaka oralara gidip canlı deneyimler yaşamalısınız. İşte gezi rehberi internet sitesinde bu gerçek deneyimlerden kesitler bulacaksınız.

Bzen reklam amaçlı, bazen sadece gezi yerini öne çıkarmak amaçlı internet üzerinde yazılara rastladığınız olmuştur. Örneğin Bodrum Yolu üzerinde Uyku Vadisi içinde kahvaltı planınız var ve yer hakkında bilgi arıyorsunuz. Herkez yerin ne kadar güzel olduğundan söz ediyor gibi gelebilir size. Oysa gerçek bir yaşanmışlık ile yolun kötü olduğunu, ziyaretinizde kullandığınız mekanın hizmet kalitesinin kötülüğünü kimse öne çıkarmaz. İşte gezi rehberi üzerinde yaşanan her deneyim gerçek gezi tutkunlarının yaşanmışlıklarını anlatması ile ortaya çıkarılıyor. Bu nedenle tam bir canlı bilgi yansıtıyor da denebilir. Site üzerindeki yazılar sadece ülkemizde yapacağınız gezilerde size yardımcı olmayacak. Asya, Avrupa ve Afrika gibi kıtalarda yapacağınız geziler için de bilgi sahibi olabileceğiniz tecrübeler olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda bir gezi planı yaparken ne gibi şeylere hazır olacağınız, yanınızda nelerin bulunması gerektiği gibi ipuçları da size oldukça yardımcı olacak. Geziyi doğa ile başbaşa planlayıp kamp yapmayı düşünenler ise oldukça şanslılar. Kamp yerleri konusunda ve kamp konusunda ipuçlarında zengin bir içerik site ziyaretinizde sizi bekliyor.

Gezi rehberi ile tam anlamı ile yapmayı planladığınız geziyi kolaylaştırıyorsunuz denebilir. Ancak sayfalar arasında dolaşırken bir anda karar değiştirerek farklı bir gezi noktasına yönelme olasılığınız da var. Yedigöller planı yaparken site ziyareti sonrasında kendinizi Abant Gölü gezisinde bulabilirsiniz. Resimlerle yazar tecrübeleri size yol gösterici olduğu gibi yönlendirici de olabiliyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz