Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Perma Nedir?

Perma Nedir?

Saç modelleri söz konusu olduğunda, kadınlar tarafından en çok tercih edilen uygulamalardan biri perma ile şekillendirme işlemidir. Kısa ya da uzun, sarı ya da kahverengi saçlı olun, her yaştan her kadına uygulanabilen ve modası hiç geçmeyecek bir uygulamadır. Peki, perma nedir? Nasıl uygulanır? Kimlere yakışır? Perma ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabı yazımızın devamında…

Perma Nedir?

Yerli ve yabancı birçok ünlü ismin çok uzun yıllardan bu yana tercih ettiği perma, 1980’li yıllarda bir anda patlayan bir trend olduğundan beri, kadınlar tarafından en çok tercih edilen şekillendirme işlemlerinden biridir.

Perma modelleri başlı başına ; Sonucunda eğlenceli buklelerin ortaya çıktığı, yaptırdıktan sonra çabasız güzellik elde etmek için de harika bir seçimdir. Kuaförlere beklenmedik şekilde büyük bir geri dönüş yapan perma, oldukça cesur geçen 80’li yılların ardından, 2019 yılında da büyük bir trend olarak yeniden ortaya çıktı. Daha modern bir versiyonu ile geri gelen 2019 perma modelleri, ünlü güzellerin de yeni sezonda en çok tercih ettikleri saç modellerinin başında geliyor.

Perma Kimlere Yakışır?

 

Perma, çoğu saç renginde ve saç tipinde kullanılabilir. Boya ya da ısı ile fazla işlem görmüş saçlarınız varsa, yaptırmadan önce mutlaka kuaförünüze danışmalısınız. Perma uygulaması, aşırı işlem görmüş ve yıpranmış saçlarınıza uygulandığında, saçlarınızın daha fazla yıpranmasına neden olabilir.

Çok sık boyanmayan ve çok fazla işlem görmemiş saçlarınız varsa, yeni sezonda yeni bir görünüm için siz de tercihinizi bu havalı buklelerden yana kullanabilirsiniz! Sabahları saç şekillendirme ile uğraşmadan evden kolayca çıkmak ve zaman kazanmak isterseniz, bu sıcak yaz günlerini de perma saç modelleri ile geçirebilirsiniz.

2019 Perma Fiyatları

Perma fiyatları büyük ölçüde değişiklik göstermektedir. Bulunduğunuz şehir ya da uygulamayı yaptıracağınız kuaföre göre fiyatlar da değişiklik göstermektedir.

İstanbul’da yaşıyorsanız, 2019 yılında perma fiyatları genel olarak 250 TL’den başlayarak 1000 TL’ye kadar yükselmektedir. Yine de, saçlarınız için böyle bir işlem tercih ederken; daha başarılı ve tatmin edici sonuçlar için ilk kriter olarak fiyatlandırmayı seçmek yerine kuaförünüzün deneyimlerini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: Kadın Blogu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz