Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Nadir Kitaplar Nasıl Alınır

Nadir Kitaplar Nasıl Alınır

Nadir bir kitap mı arıyorsunuz – belirsiz bir akademik ders kitabı, çocukluğunuzdan favori bir kitap mı, yoksa favori yazarlarınızdan imzalı bir kopya mı arıyorsunuz? Normal bir kitapçıda veya kataloglarda bulamıyorsanız, koleksiyonunuzu tamamlamak için yazımızdaki ipuçlarını kullanın.

Tam olarak ne aradığınızı bilin. Bir “köpek hakkında eski bir kahverengi kitap” gibi arama şekilleriyle ne yazık ki aradığınız kitabı bulamazsınız. Kim, ne, ne zaman, nerede ve neden olduğunu bilin! Bu, olası kitap izleyicileri ve satıcıları, tam veya kısmi bir başlık, yazarın adı ve ilk yayınlandığı yılı sunmak için eksiksiz ve doğru bir açıklamaya sahip olmayı gerektirir. Faydalı (ama çok önemli değil) yardımcı bilgiler, yayınevinin, ortak yazarların veya editörlerin ve illüstratörlerin adını da bilmeniz fayda sağlayacaktır.

Farklı bir illustrator ile veya başka bir yayıncı tarafından kitabın daha sonraki bir baskısı gibi alternatif sürümleri kabul edip etmeyeceğinize karar verin.

Nadir kitaplar ya da nispeten nadir görülenler, açık pazarda satışa nadiren rastlanırlar ya da çok daha iyi durumda olduğundan çok nadir görülürler. Doğası gereği nadir kitaplar nadiren pazarda ortaya çıkıyor ve ne zaman, nerede ve ne kadar yayınlandığı ve satın almak için bugün kaç tane mevcut olduğu gibi bilgilerden dolayı çok pahalı olabilir. Alandaki uzmanlarla ya şahsen ya da koleksiyoncuların internet forumlarında konuşmak da büyük bir yardımcı olabilir.

Fiyat arz ve talep tarafından yönlendirilir ve nadir kitaplar genellikle düşük arz ve yüksek talep vardır. Nadir kitaplar genellikle açık pazarda işlem görmektedir ve çeşitli kategorilerdeki tüm koleksiyonlar satışa çıkarılabilir. 

Bir satıcı kitabı sizin için bulursa, üzerinde anlaşılan fiyatı ödemeye hazır olun.

Ancak tüm bu işlemlerin yanı sıra yapabileceğiniz bir farklı işlem daha var. Nadir kitapların arayışı içerisinde iseniz Kitantik adlı oluşumu ziyaret etmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Sahafların ve antikacıların dahil olduğu e-ticaret sisteminde ikinci el kitaplar, sahaf ürünler ve nadir kitaplar gibi pek çok eski ve iyi bakımlı ürünü elde edebilirsiniz.  

Siteye girdiğiniz zaman kategorilere bakarak ve filtreleri kullanarak aradığınız kitapları kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz