Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Temmuz 2024

Kulak Deldirmek Acı Verir mi

Kulak Deldirmek Acı Verir mi

Günümüzde özellikle kızların küpe için kulaklarını deldirmek zorundadır. Bir çok kişinin kullandığı küpe için kulakları deldirmek çok da korkulacak bir şey değildir. Anneleriniz bu sorun için küçük yaşta kulakları deldiriyordur. Ancak kulak deldirmek için gittiğiniz yerlerin hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü kulakları deldirmek için gittiğiniz yerler eğer hijyenik bir ortamda yapılmıyorsa deldirdiğiniz kulaklar iltihap kapabilir ve hastalık kapmanız içten bile değildir.

Kulak Delinmesi

Kulak deldirmek için gideceğiniz kuyumcu ve dövmeciler pek sandığınız gibi hijyenik bir yer olmayabilir. Bunun için gerçekten temiz ve emin olduğunuz sağlık kurumlarını tercih etmelisiniz. Böylelikle rahatlıkla korkmadan kulaklarınızı deldirebilirsiniz.

kulak-deldirmek-aci-verir-mi

Kulak Bakımı

Kulağınızı deldirdikten sonra takmış olduğunuz küpeyi çıkarırken delik içinde küpeyi birkaç kez döndürerek  yerini rahatlatabilirsiniz. Kulağı temizlemek için ise ellerinizi iyice sabun ile yıkadıktan sonra çok az kolonyalı pamuk yardımı ile deliğin etrafını temizleyebilirsiniz. Eğer deldirdiğiniz kulağınız sürekli kaşınıyorsa ve kızarıklık varsa bir tür alerji olmuş olabilirsiniz. Bunun için hemen bir doktora görünmelisiniz. Söylediğimiz gibi kulakları deldirmek için hiç korkmaya gerek yoktur. Sizde istiyorsanız kulaklarınız deldirebilir ve istediğiniz küpeyi takarak hayatın keyfini çıkarabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. masal dedi ki:

    kulak deldirmeden önce araştırdım herkes acıor dedi ama ben kulağımı toplam 6 tane delik attırdım ama hiç acımadı şimdi ise kıkırdak bölümünü deldirmeyi düşünüyorum kıkırdak bölümü fazla ağrıyor diyorlar bakalım acıyacakmı ve ben 13 yaşındayım bir sene oldu kulağımı deldireli şuana kadar hiç ağrı veya şişiklik olmadı yani hiç korkmayın ben kuyumcuda deldirdim kulağımı

Yorum Yaz