Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Ağız Kokusunun Nedenleri

Ağız Kokusunun Nedenleri

Ağız kokusunun başlıca nedeni dişlere fazla önem vermeyip iyice temizleyememektir. Dişlere fazla önem verilmediğinde bir çok rahatsızlıklara yol açar. Çoğu zaman ağız kokusunu sebeb olur. Ağız kokusundan kurtulmak için öncelikle dişleri iyi temizlemek gerekiyorsa iple temizleyerek ağız kokusundan kurtulmanızı önleyebilirsiniz. Şimdi sizlere ağız kokusuna neden olan birkaç sebebleri sıralayalım.

Yeterince Su İçmemek

Günlük içmeniz gereken suyun çok altında su tüketirseniz tükürük salgısı artar. Bu tükürükle birlikte ağızdaki bakterilerle karışarak ağız kokmasına neden olur. Bu kokuyu önlemek için günde en az 6-7 bardak su içmek gerekir. Ayrıca yeşil çayında ağız kokusunu önlediği bilinir.

Alerjik Vücutlu Kişi

Bazı kişilerin alerjik sahibi olması burun tıkanıklığına yol açar buda nefes alıp vermeyi zorlaştırır ve ağızı kurutur. Bundan kurtulmak için ise burun tıkanıklığını açarak ve bol sıvı tüketerek yapabilirsiniz.

Yanlış Yemek

Sarımsak, soğan gibi ağızı kokutan gıdaları hepimiz biliriz. Ayrıca süt ve sütle yapılan gıdaların balgam yaptığı ağızda kötü bir koku bıraktığını bilmelisiniz.

Sinüzit Ve Bademcik Hastalığı Olanlar

Bu hastalığı olanlar derhal doktora görünerek doktorun vereceği ilaç ile ağız kokusunu öğrenebilirsiniz.

Kanser Habercisi  Olabilir

Çok az bir oranda olan bu sebep kulak , burun ve boğazda olabilecek kanser habercisi olabilir. Kendinize dikkat edip bu gibi konularda mutlaka doktora görünülmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz