Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Temmuz 2024

Doğal Çözümlerle Akne İzlerinden Kurtulmak

Doğal Çözümlerle Akne İzlerinden Kurtulmak

Erken müdahale edilmezse akne sonrasında bazı etkiler ortaya çıkabilir.
Akne sonrasında çıkan izlerden kurtulmak için birçok yöntem deneyebilirsiniz.
Bizim sizlere önerdiğimiz bazı öneriler şunlardır.

akne izlerine çözüm

-Yüzünüzdeki akne ve yağları çıkarmak için yüzünüzü günde en az üç kez yıkayın ve kesinlikle yüz temizleyici ve sabunları kullanmayınız.

-Akneyi aldırmak size cazip gelebilir ama bu size asla doğal görünüş kazandırmıcaktır.

-Akne hormonal bozukluk,iç hastalıklar ve birçok faktöre bağlıdır.Size doktorunuzun önerisi oral ilaç olacaktır ve bu konuda doktora görünmeniz en iyisir.

-Vücut’u bakterilerden korumak için bol bol meyve ve sebze yiyin.Ayrıca günde en az 12-15 bardak arası su içmeyi unutmayın.

İşte akne izleri kurtulmak için bazı doğal ev yapımı kolay ipuçları şunlardır

LİMON SUYU

-Limon içermiş olduğu strik asit ile akne izlerinden kurtulmaya yardımcı olur.Kahvaltıdan önce su ile limon suyunu karıştırarak içiniz.Bu eylem vücudunuzdaki toksinleri atmasına yardımcı olacaktır.Limon suyunu aynı zamanda cildinize uygulayabilirsiniz.Bir pamuk yardımıyla pamuğu limon suyuna batırarak akne izleri üzerine hafif masaj yapın daha sonra 20dk. bekletin ve su ile durulayın.Cildi tahriş etmemek için cildinize limon suyu sürüp güneşe çıkmayınız.

KARBONAT

-İçermiş olduğu soda ile gözenekleri açarak sivilcelere neden olan bakterileri öldürür.Su ile kabartma tozu ile yoğun bir macun yapın.Yüzünüze uygulayın 5dk. bekletin ve daha sonra ılık su ile cildinizi iyice durulayın.Hergün bu macunu kullanbilirsiniz.

BAL

-Su ile karıştırılan bal akne izlerini kaybetmeye yardımcı olur.Bal ayrıca cildinizi pürüzsüz ve temiz hale getirir.

YUMURTA AKI

-Yumurta akı akne izlerini azaltmaya yardımcı olur.Biraz pamuğu yumurta akına batırarak akne izlerinin olduğu yere masaj yapın 20 dk. boyunca bekletin ve ılık su ile yıkayın.Ayrıca cildinizdeki yağları azaltmaya ve gözeneklerin kapanmasına yardımcı olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz