Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 21 Mayıs 2024

Dudak Çatlaması İçin Ne Yapılır

Dudak Çatlaması İçin Ne Yapılır

Dudak çatlaması bir çoğumuzun sorunudur. Özellikle çok soğuk ve çok sıcak havalarda dudak çatlaması kaçınılmazdır. Bu sorundan kurtulmanız için bir kaç basit doğal yöntem vereceğiz.

Dudak-catlamasi-icin-ne-yapilir

Doğal Yöntemler

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı şeker

Verdiğimiz bu 2 malzemeyi bir kapta karıştırarak bir bu karışımı parmağınızla dudaklarınıza sürerek 10 ve ya 15 dk. Kadar beklettikten sonra su ile yıkayarak iyi bir sonuç alabilirsiniz. Yine şimdi vereceğimiz yöntemide kullanabilirsiniz. 1 salatalığı rendeleyip suyu ile dudaklarınızı sürüp yine 10-15 dk. Beklettikten sonra yıkayıp yumuşak bir dudaklara sahip olabilirsiniz. Bir başka yöntem ise 1 tatlı kaşığı susam yağı ve 1 tatlı kaşığı yoğurt ile yapacağınız karışımı dudaklara sürerek yine yapacağınız iyi bir yöntemdir.

Dudak çatlaması bir çok kişinin farkında olmadan diliyle ve ya dişleriyle dudaklarıyla oynayarak dudakları kötü bir hale getiriyordur. Dudakların güzel görünmesi için bu huylardan vazgeçmelidir. Ayrıca ruj kullanıyorsanız dudak nemlendirici kullanarak daha sonra ruj sürülmelidir ve böylelikle dudaklar daha iyi görünür bir hale gelecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz