Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Zayıflamaya Yardımcı Besinler

Zayıflamaya Yardımcı Besinler

Beslenme alışkanlığımızı ne zaman değiştirirsek, işte o zaman zayıflamayı başarabiliriz. Beslenme alışkanlıklarımıza baktığımızda vücudumuzun ihtiyaç duyduğu kaloriden daha fazla kalori aldığımızdan dolayı maalesef zaman içerisinde fazla birikim oluşuyor ve bu de vücutta kilo oluşumuna sebep veriyor.

İnsan sağlığına önem vermek için öncelikle beslenme alışkanlığını düzeltmesi gerekir. Başta sağlığımız olmak üzere tabi ki zayıflamak için de beslenme şarttır. Günümüzde tokluk hissini vererek, iştahınızı azaltan birçok besin de bulunuyor. Bunları tüketerek de sağlıklı beslenebilir ve ayriyeten tokluk hissinizi kazanabilirsiniz.

Zayıflamaya yönelik yardımcı olan ve tabi ki tokluk hissi veren besinlerden bazıları şunlardır;

Patates, yulaf, fasulye, yumurta, sebze çorbası, kırmızı et, balık, patlamış mısır, elma ve salatadır.

Zayıflamaya yardımcı yiyeceklerin kullanım şekilleri;

Patates: Haşlama olarak tüketildiğinde ortalama 3 saat boyunca tok tutma gibi özelliği bulunmaktadır.

Yumurta: “Mükemmel bir protein” olarak da bilim adamları tarafından doğrulanan yumurta, sağlam bir tok tutucu özelliği bulunan besindir.

Yulaf: Hem protein hem de lif oranı bakımından besleyici özelliği bulunan yulaf, kısa zamanda gevrekli olan doyurucu özelliği sayesinde tam bir kahvaltılık! Yağsız süt ya da yoğurt ile tükettiğinizde, harika bir sabah kahvaltısı yaparak masadan tok kalkmayı başarabilirsiniz.

Fasulye: Yüksek oranda lif bulunan fasulye, mide de geç öğütüldüğünden dolayı tokluk hissini veren besinlerden birisidir.

Balık: Izgarada pişirilebilir balıklar, tokluk hissini veren balıkladır. Kalkan ya da levrek gibi örnek verebiliriz.

Çorba: Günde 2 kase çorba içmek, kiloyu koruma da ve kilo kaybında oldukça başarılı sonuç doğurur. Ayrıca tavuk ya da sebze çorbası tüketmeniz de, tok kalmanız için işe yarayan çorbalardır.

Elma: Çok su içeren elma, az kalori de içerdiği için tüketilmelidir. Tabi ki günlük sadece 1 elma sizi sağlıklı ve tok tutacağından emin olabilirsiniz.

Kırmızı et: Hem demir hem de çinko bakımından protein yuvası dediğimiz kırmızı eti tükettiğinizde ve yanında pirinç ya da bulgur pilavı yediğinizde, gün boyu neredeyse hiç mutfağa uğramak istemezsiniz.

Salata: Az kalori içeren salata, size tokluk hissini yansıtacaktır. Her yemeğin başında salata yemeniz de ayrı bir püf noktadır.

Patlamış mısır: Sizleri yemek bakımından oyalayıcı özelliğiyle destek çıkacak olan patlamış mısır, harika bir tok tutma besinidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz