Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 21 Mayıs 2024

Yıpranmış Saç Nasıl Düzelir ?

Yıpranmış Saç Nasıl Düzelir ?

Hepimizin gençlik yıllarında kullandığı jöle,saç boyası,saç düzleştirici,saç şekillendirici gibi ürünleri kullanarak saçlarımıza istemeden zarar veririz. Sadece bu ürünleri kullanarak değil güneş ışınları, hava kirliliği, yetersiz beslenmelerde saçınıza zarar verir. Eğer saçlarınızın eskisi gibi olmasını istiyorsanız bunu yapabilmenin 2 yolu vardır. Birincisi doğal bakım maskesi İkincisi ise bir güzellik merkezinde yaptıracağınız profesyonel bakım uygulamasıdır.

Evde Bakım

evde-sac-bakimi

Saçlarınıza evde yapacağınız bakım ile en az bir güzellik merkezinde yaptıracağınız bakım kadar etkili bir sonuç alabilirsiniz. Fakat evde yapacağınız bakım bir  az zaman alabilir ve sizinde sabr ile saçlarınızın eskisi olması için saçlarınıza zaman ayırmalısınız. Saçlarınız için söylemiş olduğumuz seçeneklerden hangisi seçeceğinize karar vermelisiniz Kırık ve saç derisi kuruluğu için önerilen saç maskelerinden biri mayonez saç bakım maskesidir. Mayonezin için de bulunan sirke ve yumurta ile saçlarınıza sürerek 1 ve ya 2 saat beklettikten sonra saç uçlarında ki kırıkları ve deri kuruluğunu giderebilirsiniz. Saçlarınızın bakımlı ve kırıklara dayanıklı olması için yumurta maskesi kullanabilirsiniz. Bu seçenek için 1 yumurta ve 1 tatlı kaşığı bal ile yapacağınız maske ile saç uçlarına sürerek etkili bir bakım yapabilirsiniz. Bu uygulamayı yaptıktan  10-15 dk. Sonra soğuk su ve şampuan ile yapmış olduğunuz maskeyi temizleyebilirsiniz. Eğer saçlarınız çok uzun ise vermiş olduğumuz malzemeleri biraz arttırabilirsiniz. Tabi ki maskeyi yaparken saç derisine nüfus etmeyi unutmayın.

Saçlar ve kuru saç derisi için zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Bu yağları saç derisine 10-15 dk. Masaj yaparak ve saçların her tarafına uygulayıp yarım saat kadar bekleterek saçlarınızı yumuşatabilirsiniz. Hafta da 1 ve ya 2 defa bu uygulamayı yaparak 1 ay kadar sürede etkisini görüceksiniz.

Güzellik Merkezinde Bakım

guzellik-merkezinde-sac-bakimi

Pek çok kozmetik ürünü kullanarak saç bakım uygulaması yapabilirsiniz. Herhangi bir saç güzellik merkezinde saçlarınız için tavsiyeler alabilirsiniz. Eğer tüm bu seçenekleri uygulamanıza rağmen istediğiniz gibi sonuç alamadıysanız saç modelinizi değiştirip kendinize yeniden bir başlangıç yapabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz