Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Tül Perde Beyazlatma Yöntemleri

Tül Perde Beyazlatma Yöntemleri

Sararmış olan tül perdelerinizi parlatmak ve beyazlatmak her ne kadar zorlu bir iş gibi görünse de sizin için bu yöntemlerin neler olduğunu açıklayacağım. Öncelikle yapmanız gereken; hafif ılık deterjanlı bir suda perdelerinizi yıkamadan en az bir gün bekletmelisiniz. Beyaz tülleri parlatmak için en önemli aşama hiç şüphesiz bu aşamadır.

tül-perde-beyazlatma-parlatma-yontemleri

Suyun ılık olmasına dikkat edin yoksa sıcak suda perdeniz kırışacaktır.Sonra güzelce yıkayın. Bu aşamadan sonra bir kabı su ile doldurun ve içine bir çay bardağı kadar amonyak koyun. Sonra perdelerinizi bu suda güzelce çalkalayın. Bir süre tül perdelerinizi bu suyun içinde beklettikten sonra bol su ile iyice yıkayın. Bu sayede tül perdeleriniz bembeyaz olup parlayacaktır.

Tül Perdelerin Kırışmamasını İstiyorsanız;

Eğer perdelerin yıkamadan sonra kırıştığından şikayetçiyseniz, yıkama suyunun sıcak olmadığından emin olun. İkinci olarak çamaşır makinenizin devrinin 400’ü geçmediğinden emin olun. Yıkama işlemi bittikten hemen sonra perdeleri yerlerine asmanız tül perdelerinizde kırışıklık olmasını engelleyecektir.

Kolay gelsin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz