Küçük Evler İçin Mobilya Seçimi

Küçük Evler İçin Mobilya Seçimi

Mobilya seçimi bir evin temel unsurlarından biridir. Özellikle küçük bir eviniz varsa mobilya seçerken evin daha ferah ve daha büyük görünmesini sağlayacak türden mobilyalar tercih etmeniz gerekmektedir.

Yani diyelim ki küçük bir salonunuz var bu salonu oturma grubunun yanı sıra, konsol, gümüşlük gibi mobilyalar ile doldurmak hiç de sağlıklı olmaz. Hatta yemek masası bile koymamanız daha ferah bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır. Yemek masasını koyabileceğiniz bir mutfağınız varsa salonu bunun için doldurmanıza gerek yoktur. Oturma grubu yerine de küçük salonlar için köşe takımları daha uygun olur. Çünkü köşe koltuklar salonunuzun daha ferah ve daha geniş görünmesini sağlayabilirler. Salonu koltuklarla doldurmanıza gerek yoktur, koyacağınız bir köşe koltuk yanında da bir tane berjer ile hem şık bir dekorasyon yapmış olursunuz hem de daha geniş ve ferah bir salonunuz olmuş olur.

Yatak odanız için de çok büyük dolap ve komodinler tercih etmeyebilirsiniz. Hatta imkanınız varsa elbise dolabını duvardan duvara ama az yer kaplayacak genişlikte yapabilirsiniz. Yani iç hacmi küçük olup boyu ve genişliği büyük olan bir dolap hem yeterli olur hem de odanın daha geniş görünmesinde yararlı olur. Yani küçük bir eviniz varsa mobilya seçerken hem daha az mobilya almalısınız hem de çok fazla yer kaplamayan büyüklükte daha zarif mobilyalar tercih etmelisiniz.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir