Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Salon Renklerine Uygun Perde Nasıl Seçilir?

Salon Renklerine Uygun Perde Nasıl Seçilir?

Salon Renklerine Uygun Perde Nasıl Seçilir?

Evlerinizin dekorasyonlarını yeniden yapılandırmanız durumlarında çeşitli renk seçeneklerinin de birbirlerine uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Dekorasyon modellerinde, evinizden bulunan eşyalarınızın renkler ve tasarımlar, yer döşemelerinizin renkleri ve duvar renkleriniz de birbirine uyumlu olmalıdır.

Dekorasyonda perdenin önemi

Dekorasyonlarınızı yaptırırken renk uyumunun bütün eşyalar ile uyumlu olması gerekmektedir. Perdeler ise dekorasyonun en önemli parçalarından biridir. Perdelerinizi seçerken duvar renklerinize ve aydınlatma seçeneklerinize de uyumlu olması gerekmektedir. Genel olarak ana renk temasına uygun olarak, ya bir ton açık ya da bir ton koyu renkte olmalıdır. Eşyalarınızın ve dekorasyonunuzun renkleri eğer koyu ise perdelerinizin renkleri daha aynı renk tonunun biraz daha açık olanı olmalıdır. Açık renk tonlarında bir dekorasyon ağırlığı var ise bir ton daha koyu renkler tercih edilebilir. Kalın perdeler ise tül perdelerin aksine daha koyu renkte fakat aynı ana rengi taşımalıdır.

 Salon perdeleri seçimi

Evlerinizde özellikle salon bölümlerinde gözle görülebilir bir renk uyumu için perde seçimlerinizi daha dikkatli olmalısınız. Perdelerinizin şekilleri ve renkleri salonunuzda bulunan yer döşemeleri ve eşyalarınıza uyumlu olmalıdır. Modern tarzda bir salon takımı kullanıyor ve açık renkleri tercih ediyorsanız. Perde seçimlerinizde eşyalarınıza göre birbirine uyumlu bir model ve renkler de olmalıdır. Genel olarak perdelerde kullanılan ana renk beyazdır. Beyaz perdenin uyum sağlayamadığı dekorasyon modeli çok ender olarak görülmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz