Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 21 Mayıs 2024

Evde Kişisel Bakım Yapmak

Evde Kişisel Bakım Yapmak

Cildimiz çeşitli etkenler doğrultusunda esmerleşebilir ve lekeler meydana gelebilir. Bu tarz durumlar karşısında kalan pek çok kişi cilt beyazlatma yöntemine başvurmaktadır. Eğer ki kimyasallara bulaşmak istemiyorum ama yüzümdeki lekeler ve yaralardan kurtulmak istiyorum diyorsanız sizler için pek çok cilt beyazlatma kürü bulunmakta. Bu kürler tamamen doğal olup; bitki ve hayvansal yağlardan oluşmaktadır. Cilt Beyazlatma kürleri son dönemde oldukça popüler bir hal almaya başladı. Zira küresel ısınmanın ve radyasyonun etkisiyle insan derisi günlük yaşantıda dahi çok daha fazla zarar görmeye başladı. Evde bulunan malzemelerle bunun üstesinden gelebiliyor olmak ise artık bu durumu can sıkıcı bir hal olmaktan çıkardı. Sadece lekeler değil kendi ten renginden memnun olmayıp daha beyaz bir tene sahip olmak isteyenler de aynı maskeleri kullanmaya başlamış bulunmaktadır.

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Başlangıç olarak düzenli olarak ayaklarınızı yıkıyor olup onları hijyen içerisinde tutmalısınız. Daha sonra pek çok kür ile ayak bakımı desteği sağlayabilir ve günlük hayatta ayaklarınızın kullanımı rahatlatabilirsiniz. Vücuda verilen yorgunluk hissinin en büyük kısmını ayaklar sağlamaktadır bu nedenden ötürü beklide bakımı en önemli yer ayaklar olabilir ancak göze çok batmıyor oluşu sebebiyle maalesef insanlar ayaklara gerekli önemi vermemektedir.

Kırışıklıkları Önleme Yolları

Yaş ilerledikçe yüzdeki elastik yapı fonksiyonunu kaybetmektedir. Bunun akabindeyse kırışıklık problemi ortaya çıkmaktadır. Özellikle kadınlarda, ortaya çıkan kırışıklıklar kendini çirkin hissetme hissine hatta depresyona kadar sürüklemekte bu da psikolojiyi oldukça kötü etkilemektedir. Kırışıklıklar tamamen yok edilmese dahi azaltılabilir yahut görünür hale gelmesi geciktirilebilir. Elbette bu konuda kırışıklık karşıtı maskeler imdadımıza yetişmektedir. Ancak elbette ki sadece maskelerden medet ummak bizi sonunda hüsranla karşı karşıya bırakabilir. Örnek vermek gerekirse sigara, alkol ve kahve gibi vücuttaki suyu çeken ürünler fazla tüketilirse bir süre sonra kırışıklıklar meydana gelecektir.  Eğer ki kırışıklıkla mücadele ederken bu ürünleri kullanmaya devam ederseniz ise yaptığınız her şey boşa gidebilir. Zira bu ürünler vücuttaki suyu çekerler ve vücudun elastik özelliğinin daha hızlı yitirilmesine sebep olurlar.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz