Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Saç Kırıklarını Engelleme

Saç Kırıklarını Engelleme

Saç kırıkları bir çok kişide görülür ve bir çok nedeni vardır. Bunların ana nedenlerinden bir kaçı vitamin ve mineral eksikliğidir. Saçlarınızı tekrar eskisi gibi yeniden güçlendirmek ve daha güzel görünmesi için ilk önce yapacağınız iş saçlarınızı güçlendirmelisiniz. Şimdi sizlere saçlarınızı daha iyi bir hale getirmek için bir kaç yöntem anlatacağız.sac-kırılması-800x500_c

-Kesinlikle saçlarınızı düzleştirmek için kullandığınız saç maşası veya fön ya da ütüyü kullanmayınız. Çok gerekli durumlar da düşük sıcaklık ayarı ile kullanmalısınız.

-Eğer diyet uygulamaktaysanız diyetinize demir ve çinko besinlerini fazla tüketerek yapmalısınız. Ceviz, fıstık ve badem gibi besinleri tüketerek saç kırılmasını önleyebilir ve saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

-Saçlarınızı yıkarken kesinlikle yumuşak ve yavaş hareketlerle yıkayınız. Eğer sert bir şekilde saçlarınızı yıkarsanız bu saçlarınızın daha çok kırılmasınız yol açar.

-Elinizden geldiği kadar saçlarınızı güneş ışınlarından ve sert rüzgardan uzak tutmaya çalışın. Saçlarınız bunlara maruz kaldığında da saç kırıkları meydana gelir.

-Saçlarınızı her gün yıkamamaya özen gösterin. Saçlarınızı her gün yıkıyorsanız bu sizin saç diplerindeki doğal yağ tabakasını kötüleştirir ve saç kırılmasına yol açar. Saçlarınızı iki günde bir yıkayarak daha güçlü kalmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz