Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Coolsculpting bölgesel zayıflama nasıl oluyor?

Coolsculpting bölgesel zayıflama nasıl oluyor?

Son yıllarda dünyada tanınma ve kullanılma oranı artan coolsculpting, esasında bölgesel incelmeyi yağ yakma ile sağlayan bir yöntemidir. Soğuk lipoliz olarak da adlandırılan bu yöntem liposuction tedavisinin bir alternatifi olarak doğmuştur ve avantajları sayesinde gün geçtikçe daha fazla tercih edilir hale gelmiştir. Basit bir dille ele alınan bu tedavi yönteminin bir dolu avantajı da bulunmaktadır. Bunların başında coolsculpting sürecine başlamadan önce herhangi bir ilaç kullanımı ya da egzersiz yapılması gerekmemektedir. Bunun haricinde cerrahi bir müdahale olmaksızın yapıldığından herhangi bir iyileşme süreci de gerektirmez. Tedavi uygulanan insanlar işlem sonrasında günlük hayatlarına devam edebilmektedirler.

Tek bir seans ile uygulanan soğuk lipoliz sonraki dönemde tekrarlanması gerekmeyen bir tedavi yöntemi olduğu için de tercih sebebidir. Çünkü kalıcılık sağlaması sebebiyle spor ve aktiviteler için yeterli zamanı olmayan insanlar için muazzam bir olanak sağlamaktadır. Bunun içindir ki dünyada dört milyonu aşkın insan soğuk yardımıyla ile bölgesel incelme yöntemini kullanmıştır.

Sonuç olarak vücudunda mükemmeliyeti arayanların uğrak noktası olan coolsculpting tedavisi bir kereye mahsus uygulanan ve üzerinde uygulanan kişiye herhangi bir zararı olmadan yağ tabakalarını öldürerek vücudun olağan sistemiyle bedenden atılmasını sağlayan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu pozitif noktaları sayesinde de muadil tedavi yöntemleri arasında öne çıkarak insanlara bölgesel incelmeyi mümkün kılar.

Coolsculpting Nasıl Çalışır?

Basit bir anlatımla “soğuk” yardımıyla yağların ölü hale getirilmesi ve vücuttan atılması sürecini kapsayan coolsculpting nasıl çalışır? derseniz, bu yöntem gayet basit bir tedavi sürecine sahiptir. Süreç dört temel aşamadan oluşmaktadır.

  • İlk aşamada uygulanacak bölgedeki kas üstü yağ hücrelerini hedef alır. Söz konusu yağ hücrelerini -5 dereceye kadar soğutarak onları hücre ölümünün gerçekleşmesine dek dondurur.
  • İkinci aşamada ise vücuda uygulanan soğuğun istenilen bölge haricindeki yerlere zarar vermemesi sağlanır. Bu engelleyici görevi ise “özel pedler” sağlamaktadır. Bu pedlerin kendisine has özelliği sayesinde deri zarar görmez ve herhangi bir morluk, kızarma yada şişlik oluşmaz.
  • Üçüncü aşamada ise hücre ölümüyle bölgeden temizlenen yağ tabakası karaciğer yardımıyla zamanla vücuttan atılır. Bu süre yaklaşık olarak ikinci aydan itibaren lenf sistemi ile gerçekleşmektedir.
  • Son aşamada ise zaman içerisinde bünyeden atılan ölü hücrelerin yerine bölgesel çapta incelmeye gidilmiş dinç bir vücut ile karşılaşılmaktadır. 3 ayda göz görülür derecede yağların %20 ile %40 oranında azalma gözlenmektedir.

Tüm bu işlemler yaklaşık bir saat gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Zamandan tasarruf sağlamasının yanı sıra tamamen ağrısız ve acısız bir yöntem olması sebebiyle oldukça rahat bir işlem olan coolsculpting nasıl çalışır? derseniz, tedavi görenlerin gönül rahatlığı ile işlemlere katılabileceği sorunsuz bir uygulamadır.

Tüm bu işlemler sonrasında doktor tarafından gözlemlenen süreçte bile tedavi uygulanan kişinin kullanması gereken bir ilaç veya yapması gereken bir diyet ve egzersiz programının olmaması da soğuk lipolizin tek seferde ne kadar etkili olduğunun bir diğer göstergesidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz