Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Derinin Yaşlanmasına Sebep Olan Şeyler

Derinin Yaşlanmasına Sebep Olan Şeyler

Yıllara meydan okumanın ve yaşlanma izlerini kati olarak yok etmenin zor olduğunu bilinir. Ancak yıllara bağlı yaşlanmanın yanında zaman zaman kendi ellerinizle de deriye zarar verebilirsiniz. Derinizin uzun müddet genç kalması için deriye zarar verenlerden kaçınmak gerekir.

Makyajla Yatmak

Yatmadan önce makyajı temizlememek derinize verecek en önemli zararların başında gelir. Gün içinde elinizi bir çok işte kullandığınızdan dolayı deride kalan pislikler bir çok zarar verir. Bu sebepten dolayı her gece deri tipinize uygun bir temizleyici ile nemlendirin ve ardından nemlendirici ile iyice temizleyin.

Güneşten Korunmamak

Güneş ışınlarından deriyi korumanız gerektiğini herkes tarafından az bilinmektedir. Güneş ışınlarına 1 dakika bile maruz kalsanız deride bozulmalar meydana gelebilir. Bu sebebden dolayı hava ister güneşli isterse bulutlu olsun dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi kullanınız.

Yatma Şekli

Yüz üstü yatmanın derinizde oluşabilecek ince hatlar ve kırışıklıklara yol açtığını biliyor muydunuz.  Eğer yüz üstü yatıyorsanız derinizde kırışıklıklara yol açabilirsiniz. Bunu engellemek için kırışıkların meydana gelmesini önlemek amacıyla yan ya da sırt üstü yatmak daha iyidir.

Sakız Çiğnemek

Haddinden fazla sakız çiğnemek ağız ve dudak etrafında kırışıklıklara yol açar. Üstelik dudak bölgesinin bozulmasına sebep olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz