Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Soğuk Algınlığı Belirtileri ve Doğal Tedavi Yöntemleri

Soğuk Algınlığı Belirtileri ve Doğal Tedavi Yöntemleri

Değişen hava şartlarından dolayı bir çok kişi soğuk algınlığına duyarlıdır. Soğuk havaların gelmesiyle beraber bir çok kişi hemen gribal enfeksiyona kapılır. Ayrıca öksürme ve hapşırma yolu ile bulaşıcı bir hastalıktır.

Soğuk Algınlığının Belirtileri

Hapşırma, öksürme, hafif ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ve burun tıkanıklığı gibi bir çok belirtisi vardır. Bu belirtiler 1-2 hafta içerisinde iyice kendini hissettirir. Çoğu insan 1 hafta 10 gün içerisinde iyileşir. Soğuk algınlığına iyi gelen maddeleri verelim.

Yeşil Çay

yesil-cay-soguk-alginligi

Yeşil çay soğuk algınlığı atlatmak için iyi bir seçenektir. Bu çay nezle, gribal enfeksiyonlar için bağışıklık sistemini güçlendirir ayrıca metabolizma hızını canlandırmasına yardımcı olur. Soğuk algınlığı önlemek için günde 2 veya 3 fincan yeşil çay içiniz. Bu çayı içerken çayın buharını teneffüs ederek burun tıkanıklığını da açmaya yardımcı olur.

Portakal

portakal-soguk-alginligi

Portakalın içinde bulunan c vitamini soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara karşı çok iyi bir seçenektir. C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmek için yardımcı olacak antioksidanlar mevcuttur. Portakal suyunu günde 1-2 bardak içiniz. Ayrıca vücut’u sulu tutmak genel sağlık açısından önemlidir.

Yoğurt

yogurt-soguk-alginligi

Vücut’ta bir çok bakteri vardır. Eğer düzenli olarak yoğurt yerseniz. Bu bakterilerle baş edebilirsiniz. Yoğurt soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlarla mücadele ederek bağışıklık sistemini güçlendirir. Yoğurt’u günde 1 tabak kadar yiyerek vücut’u soğuk algınlığına karşı koruyabilirsiniz. Ayrıca yoğurt’a meyve veya fındık ekleyerek daha lezzetli bir hale getirebilir ve yiyebilirsiniz.

Bu vermiş olduğumuz yöntemler gibi sarımsak, mantar, ve yaban mersini gibi malzemelerle de soğuk algınlığına karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Eğer bu yöntemlerle halen kendinizi iyi hissetmiyorsanız bilir bir hekime görünerek daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz