Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Sizi Güzel Hissettirecek 3 Makyaj Hilesi

Sizi Güzel Hissettirecek 3 Makyaj Hilesi

Bazen makyaj konusunda istediğimiz sonucu alamıyoruz. Bu durum da ister istemez bizi mutsuz ediyor. Size vereceğimiz 5 küçük makyaj hilesi ile bu mutsuzluğa elveda diyebilirsiniz.

1. Göz renginizle uyumlu far kullanın

Eğer kullandığınızın farın gözlerinizi ön plana çıkarmasını ve sizi daha güzel göstermesini istiyorsanız far uyumuna özen göstermeniz gerekiyor.

 

  • Göz renginiz maviyse ve dumanlı bakışlara sahip olmak istiyorsanız daha koyu farları tercih etmelisiniz. Eğer koyu değil de parlak bakışlara sahip olmak istiyorsanız göz farınız turkuaz ve tonlarında olsun.
  • Ela veya yeşil bir göz rengine sahipseniz göz farınızda da birtakım değişiklikler yapmanız gerekecektir. Daha doğal ve aydınlık bakışlara sahip olmak istiyorsanız mor, kayısı tonu veya orman yeşili göz farını tercih etmelisiniz.
  • Kahverengi gözler içinse bakır ve tonlarında kullanacağınız farlar güzelliğinize güzellik katacaktır. Bronz rengini tercihleriniz arasına koyup daha iddialı bakışları da yakalamanız mümkün.

2. Göz şeklinize göre makyaj modeli belirleyin

Eğer makyajınızın sağlıklı ve orantılı görünmesini istiyorsanız, makyaj tipinizi göz şeklinize göre belirlemelisiniz.

Yuvarlak gözlere daha uzun bir fon verebilmek adına farınızın renklerini uygularken gözün dış kısmına yukarıya doğru çekmeniz gerekmektedir. Ayrık gözler için gölgeli bir far kullanmanız daha yerinde olacaktır. Küçük gözler içinse koyu bir renk kalemle göz çevrenizi belirleyerek meyili dışarıya doğru verin ve açık renkte far kullanın.

3. Makyaja başlamadan önce hazırlık yapın

Makyajınızın kusursuz olmasını istiyorsanız makyaj için bir ön hazırlık yapmanız şart. Öncelikle göz altlarınızda koyuluk varsa cilt renginizle uyumlu bir concealer ile bu koyuluğu kapatın ve ardından bu işlemi pudra ile sabitleyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz