Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Temmuz 2024

Saç Dökülmesine Kesin Çözüm

Saç Dökülmesine Kesin Çözüm

Saç dökülmesi hem erkekler hem de kadınlar için ortak bir sorundur. Saç dökülmesinin %95 oranında genetik olduğu tahmin edilmektedir.Bunun yanında saç dökülmesini etkileyen pek çok faktör vardır. Günlük ortalama 50 ila 100 arasında saç telimizi kaybetmekteyiz. Bununla birlikte stres ve hormonal dengesizlik gibi bazı faktörler sebebiyle saçların uzama hızı değişmekte ve saçlarda incelmeler meydana gelmektedir.

İşte saç dökülmesine kesin çözüm için bazı öneriler;

1) Ağır kimyasal içeren şampuanlardan kaçının

Şampuanlar ve çeşitli saç ürünleri içerdiği kimyasallar dolayısıyla saç kaybını arttırabilir. Bu yüzden kalıcı saç boyaları gibi kimyasal içerikli saç ürünlerinden kaçınınç.

2) Doktorunuzu ziyaret edin

Genel bir check-up için doktorunuzu ziyaret edin. Saç dökülmesinin nedeni tanı konulmamış bir hastalık ya da vitamin eksikliği olabilir. Bu sayede çeşitli testler yardımı ile saç kaybınızın nedenini araştırıp öğrenebilirsiniz.

3)Stresi azaltmak için düzenli egzersiz yapın

Stresin saç kaybını hızlandırdığı ortada. Egzersiz sayesinde kan dolaşımınız hızlanacak ve stresten de uzak kalmanıza yardımcı  olacaktır.

4) Güçlü saçlar için sağlıklı beslenin

Kafanızın derisinde herhangi bir mantar ya da kepek olabilir. Bu da saçlar için hiç de iyi değildir. Bu sorunlardan kendinizi korumak için limon, brokoli, çilek, ıspanak, badem gibi içinde antioksidan bulunan gıdalardan tüketmeye özen gösterin.

5) Sindirim sisteminizi koruyun

Saç dökülmesinin bir sebebi de sindirim problemi olabilir. Kabızlık, hazımsızlık gibi çeşitli hastalıklar saç dökülmenizin nedeni olabilir. Sindirim sisteminizi kuvvetlendirmek için sağlıklı bir diyet uygulayabilirsiniz.

6) Demir bakımından zengin gıdalar tüketin

Vücuttaki demir eksikliği saç derinize etki edebilir. Demir bakımından zengin gıdalardan tüketerek vücudunuzun demir eksiliğini giderebilirsiniz.

7)Elma sirkesi tekniği kullanın

Her gün 100 saç telini kaybetmenin normal olduğunu unutmayın. Eğer saçınız kuru ve hasar görmüşse saçınızı her yıkamadan sonra  durulama suyuna karıştırmak üzere elma sirkesi kullanın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz