Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Nasıl Ruj Sürülür ?

Nasıl Ruj Sürülür ?

Neredeyse tüm bayanlar makyaj yaparlar. Bazı kadınlar makyaj yaparak kendilerine güveninin geldiğini söylerler ve bakkala giderken bile bir kalem bir ruj sürüp çıkarlar. Oysaki özel günlerde makyaj yapmayı az da olsa bilmemiz gerekir. Sadece püf noktaları bilmemiz gerekir. Mesela nasıl ruj sürülür? Düzgün, doğal ve bakımlı dudaklara sahip olmak istiyorsanız sizlere ruj nasıl sürülür çok kısa bir şekilde anlatacağız.

Tabi dudak yapısı ve çizgisi de çok önemlidir. Düzgün görünen dudakların en büyük sırrı düzgün bir dudak çizgisidir. O yüzden dudak makyajında dudakların yapısı mühimdir.

Dudak makyajı fırça ile yapılmalıdır. Fırça ile sürülen rujlar daha ince bir tabaka ve dolayısı ile daha pürüzsüz ve doğal gözükmektedir. Fakat evinizde fırça yok ise o zaman normal ruj ile de sürebilirsiniz. Eğer bir ruju birden fazla kişi kullanıyor ise o zaman fırça kullanımı şart diyoruz.

nasil-ruj-surulur -570 x 379

Dediğimiz gibi ruj makyajımızın son noktasıdır. Makyajımızı tamamlar. Ruj sürerken göz makyajına uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Yoksa özenerek yaptığınız makyaj bir dokunuşta basitleşir.

Sürdüğünüz ruju yarım saatte bir yeniliyorsanız, ne yaparsanız yapın kalıcı olmasını sağlayamıyorsanız, çözümü fondötendedir. Ruju sürmeden önce bir kat fondöteni dudaklarınızın üzerine sürün ve cildinize yedirin. Daha sonraki işleminizde dudak kalemi gereklidir. Uygun bir dudak kalemi ile dudaklarınıza düzgün bir çerçeve yapmalısınız.

Eğer dudaklarınız çok inceyse ve dolgunlaştırmak isterseniz dudak kalemini dudaklarınızın bitim çizgisinin üzerinden çekerseniz faydasını görürsünüz. Ya da dudaklarınız çok dolgun ise dudaklarınızın bitim noktasının altından çerçeve yaparsanız içinize sinecektir. Ayrıca rujunuzun kalıcılığını fondöten kullanmıyorsanız dudak kaleminiz de işinizi görür. Dudaklarınızın çevresine kalemi çektikten sonra kalemi ruj gibi dudaklarınıza sürtün ve parmağınız ile dağıtın. Bu işlem çok hafif olmalı.

Dudak kaleminizin rengini süreceğiniz rujun bir ton açığından kullanmalısınız. Dudaklarınızın düzgün ve güzel bir çizgisi olduğu görülmeli fakat kalemin olduğu belli olmamalıdır. Kalemi dudaklarınızın V noktasından başlayarak sürün ve aşağılara doğru indikçe kalemle küçük dokunuşlar yaparak bitirin. Eğer elinizde koyu renkli bir kalem var ise başka kalem yok ise ozaman bir makyaj süngeri ile üzerinden geçin ve rengin fazlalığını alın. Artık dudaklarınız ruja hazırdır. Fırça yardımı ile seçtiğiniz ruju dudaklarınıza bir kat sürün. Eğer isterseniz dudak parlatıcısı ile dudaklarınıza küçük bir ışıltı katabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz