Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Temmuz 2024

Meyve Diyeti Nasıl Yapılır

Meyve Diyeti Nasıl Yapılır

Diyet yaparken meyve yemekten kaçınmayın. Meyveler vitamin deposudur. Vitaminler vücutta depolanmazlar. Düzenleyici olarak vücutta görev alırlar, fazla alınan vitaminler vücuttan 36 saat içerisinde atılır. Özellikle diyet yaparken yiyeceğiniz meyveler yediğiniz besinleri en iyi şekilde kullanılmasını yağların yakılmasını önemli ölçüde etkilerler. Meyve yemeden diyet yapmanız mümkün değildir. 2. günde baş dönmeleri başta olmak üzere protein yakımı başlar. Kaslarda titreme göz kararmaları görülür. Bunların sebebi vücudun yeteri besinleri alaması yada aldıklarını kullanması gerektiği gibi kullanamamasıdır.

Diyet yaparken ara öğünlerde bol bol meyve tüketebilirsiniz. Böylece aç kaldığınızdan ağız kokusu yaşamazsınız. En önemliside karın tokluğu yapacağından öğünlerde diyet listesini kolayca uygulayabilirsiniz.

Yaz aylarında vücut ısınmak için enerjiyi minimum seviyede tüketir. Bu yüzden çok kalori yakmazsınız ve açlık hissetmezsiniz. Yaz aylarında yediğiniz yemeklere kış aylarından çok daha dikkat etmelisiniz. Yaz aylarında yediğiniz yemek, kış aylarından çok daha hızlı depolanır.

Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

Hergün sabah kahvaltısından önce 1 su bardağı ılık sudan sonra, taze sıkılmış portakal suyu yanında 1 dilim kepek ekmek ve domates salatalık ile yapacağınız kahvaltı sağlık açısından çok önemlidir.

Öğle yemeğinde, 200 gram tavuk göğsü haşlaması yanında bol miktarda yağsız yeşillik salatası.

Akşam yemeğinde bonfile,tavuk göğsü yada balık ızgara yanında bol miktarda yeşillik mevsim salatası. Ara öğünlerde bol bol meyve tüketmelisiniz. Meyve için herhangi bir sınırlama yoktur. Eğerki farklı meyveler tüketirseniz diyetiniz daha sağlıklı olur. Özellikle akşam saatlerinde lifli yani kayısı şeftali tarzında tüketeceğiniz meyveler vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına ve hazımsızlığınızı giderecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz