Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Metabolizmayı hızlandırmak için ne yapılır

Metabolizmayı hızlandırmak için ne yapılır

Metabolizmayı hızlandırmanın elbetteki yolları var. En önemli yol azar azar ve sık sık beslenmektir. Azar azar sık sık beslendiğinizde şöyle düşünün insan vücudu ya da metabolizması bir makine gibidir ve onu ne kadar çok dürterseniz o kadar çok çalışır. Bildiğiniz bir cihaz gibi düşünün; midenize her yemek gittiğinde mide salgılanması başlıyor, buna bağlı olarak da bütün organlar daha hızlı çalışmaya başlıyor.

Azar azar yiyerek öğünlerinizi çoğaltın

Ama siz uzun süre açlık durumu yaşarsanız mideniz artık yemek gelmeyecek gibi algılayacaktır. Bu şekilde algıladığı için direk gelen en küçük besini bile anında depolamaya çalışır. O yüzden az porsiyonlar ile sık bir şekilde beslendiğinizde yani yaklaşık iki saatte bir beslendiğinizde mideniz asla yiyecek bir daha gelmeyecek gibi algılamaz. Zaten yemek geliyor diyip ve gelen her şeyi öğütmeye başlayacak. Bununla birlikte sürekli çalıştığı için de metabolizmada sürekli bir hızlanma olur.

Spor metabolizma için önemli

Bunun yanında spor yapmak da çok ciddi derecede metabolizmanızı etkiler. Çünkü spor yaparken hareket ediyorsunuz, bütün organlarımız hareket hareket ediyor ve zihinsel olarak da harekete geçiyor. Bu da metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı oluyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz