Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Gözaltı Morluklarından Kurtulun

Gözaltı Morluklarından Kurtulun

Bir çoğumuz hayatımızın bazı evrelerinde göz altı morlukları ile karşı karşıya geliriz. Bu bizim için çoğu zaman geçici olsa da bazen çok uzun süre bu sorunla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu morluk ve kararmalardan kurtulmak için pek çok krem ve tedavi yöntemleri kullanmaktayız fakat bir de bunu her hangi bir ilaç, krem veya bir makyaj ürünü ile kapatmadan tamamen doğal yöntemlerle nasıl çözüleceğini anlatacağız.

göz-altı-morluk-300x300

YETERLİ UYKU

Uyku eksikliği morluk ve karanlık çevrelerin oluşması için önemli bir nedendir. Günde en az 8 saat sağlıklı bir uyku geçirin. Uyku zihninizi ve vücudunuzu dinç ve sağlıklı tutmak için ve özellikle kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde dağılması açısından öenmlidir.

NEMLENDİRME

Göz altı morlukları veya karanlık çevreler cildin besin eksikliğine neden olur. Bu yüzden bu koyu bölgeleri ortadan kaldırmak için iyi bir nemlendirci göz kremi kullanmak çok işe yarayacaktır. C veya K vitamini içeren bir krem bunun için idealdir. Kremi uygularken de yüzük parmağınızı kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır çünkü bu bölgeler yumuşak doku olduğundan sert bastırmak cildin tahrip olmasına neden olur.

SOĞUK PATATES, SALATALIK VEYA ÇAY POŞETLERİ

Soğuk patates veya salatalık suyunu bir pamuk yardımıyla hafifçe karanlık bölgelere uygulayın. Bu işlemi bitirdikten son 20 dakika bekletip durulayın. Günlük bu yöntemle birkaç hafta içinde göz altı morlukları ve karanlık bölgeleri azaltabilirsiniz. Ayrıca soğuk salatalık dilimleri göz ve göz çevrelerinizde ferahlatıcı bir özelliğe sahiptir.

SAĞLIKLI BESLENİN

Diyet yapan veya yapmayan herkes için tüm vitaminlerden vücudun yeterli düzeyle alması çok önemlidir.Vitaminler yeterli düzeyde alınmadığında farklı sorunlarla karşılaşılabildiği gibi Anemi olarak bilinen demir eksikliği kan dolaşımını etkiler ve bunun sonucunda yeterli kan gitmeyen bölgeler morarır ve kararmaya başlar.Bu yüzden Sağlıklı beslenmek ve her türlü vitaminden yeteri kadar almak çok önemlidir.

Sağlıklı Günler Dileriz.

Dilerseniz En Yaygın 7 Makyaj Hatası adlı makalemize de gözatabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz