Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

En Yaygın 7 Makyaj Hatası

En Yaygın 7 Makyaj Hatası

Genelde çoğu kişi için makyaj belirli kalıplara yapılan yüz boyama tekniği gibi görünür. Bu yöntemleri kullananların pek çoğu güzelleşmek yerine farklı tepkilere maruz kalabilir. Şimdi size makyajla ilgili en çok rastlanılan hatalardan bahsedeceğiz.

 

makyaj-yapma

1) Fondöten uyuşmazlığı

En yaygın yapılan hatalardan biride fondöten uyuşmazlığıdır. Fondöten kullanırken cildin renk tonuna en uygun fondoteni seçmek ve en doğru nokta ile birbirine uyumu çok iyi olmalıdır. Fondöten satın alırken kutunun rengine göre cildinizde nasıl bir ton oluşturacağını görmek için cildinize uygulayarak fondöten satın almanız sizin yararınıza olacaktır.

2) Yanlış kapatıcı kullanımı

Cilt renginizin tonu çok açık olduğunda hafif kapatıcı kullanmı pek işe yaramayacaktır. Hafif tonlu kapatıcılar göz altları ve yumuşak dokuların olduğu yerlerde işe yarar. Eğer kapatıcıdan gerçek sonuçlar almak istiyorsanız akne veya açık renkli ben izlerini kapatmak için daha koyu tonlu kapatıcıları daha geniş bir şekilde uygulayarak mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

3) Karma göz farlarından kaçının

Göz farları sadece göz kapağı üzerinde hoş bir renk görünümü vermek için kullanılan ve özellikle tek renk olunca mükkemmel bir görünüm veren makyaj tipidir. Göz farı yaparken kesinlikle birden farklı renk kullanmamaya ve kiprikler için kullandığınız sürme gibi diğer makyaj renklerinden ayrı tutmanız çok önemlidir.

4) Koyu dudak kalemi

Dudaklar için ruj makyajın çok önemli bir kısmı olduğu gibi en çok dikkat edilmesi gereken yerlerden biridir. Yüzünüze yaptığınız fondoten veya benzeri makyaj ürünlerinin renkleri ile dudak rujunuzun rengi birbirine çok yakın veya zıt renkler olmamalıdır. Ruj yanak ve ana cilt rengi ile mükkemel bir uyum içinde olması için genelde açık tonlar daha yaygın kullanılmaktadır.

5) Kaşlar için kalem

Kaşlarınızın mat ve dağınık görünüme sahip ise saç rengine uygun renkte, çok boyalı ve yağsız bir kaş kalemi ile daha canlı ve şekilli bir görünüm kazandırabilirsiniz. Gerekirse açılı fırça ile hafif kaş gölgesi yaparak yüzünüze daha uyumlu bir karş görünümü elde edebilirsiniz.

6) Eski makyaj malzemelerinden ve kalıplaşmış makyaj tiplerinden kurtulun

Çoğumuzun evinde çok sevdiği birbirinden farklı pek çok makyaj ürünü vardır ama bunların çoğunu uzun süre kullanmadan beklettiğimizde oluyor. Bir kere kullanılıp daha sonra haftalarca veya aylarca kullanılmayan makyaj malzemeleri üzerinde yoğun bakteri birikime sebep olduğu gibi cildinizide farklı hastalıklarla karşı karşıya getirebilir.Bu yüzden mümkünse çok büyük kutu veya boylarda makyaj malzemeleri alıp uzun süre kullanmaktansa sadece kullanacağınız ebat ve boylarda makyaj malzemeri alıp daha sonra bittiğinde tekrar alıp kullanmanızı tavsie ederiz.

7) Trendleri yakalamaya çalışırken güzelliğinizi unutmayın

Özellikle her gün değişen ve yenilenen makyaj trendi olan ürünler ve farklı renk tonlarındaki makyaj tipleri çoğumuzun hoşuna gittiği için bu güzellik yarşının istemeden içinde oluyoruz. Fakat her insanın farklı cilt renkleri ve farklı yüz görünüşleri olduğu için yeniliği yakalarken hiç denemediğimiz renk tonlarını yanlış uygulamamaya özen gösterin. Güzelleşmek kişiye özel bir durum olduğu için başka birini güzel gösteren makyaj ürünleri sizin içinde aynı sonuçları vermeyebilir bu gayet doğal bir durumdur.

Bol Şanslar.

İsterseniz Evde Tırnak Bakımı isimli makalemize de gözatabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz