Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Dudaklar İçin Maskeler ve Masaj

Dudaklar İçin Maskeler ve Masaj

Dudakların derisine bakım yapmak için ev ortamında hazırlanan araçlardan da faydalanabilirsiniz. Dudaklarınız için kullanabileceğiniz maskeler ve masaj yöntemleri için yazımızın devamını okuyun.

  •  ½ çay kaşığı peynir veya süzme peynir alın, üzerine 1 çay kaşığı yağlı krema ekleyin, karıştırın ve dudaklarınıza sürün.
  • 15 dakika geçtikten sonra maske kalıntılarını dudaklarınızdan temizleyin, üzerine vazelin sürün.
  • 1 çay kaşığı şeker birkaç damla limon suyu ve bitkisel yağ ile karıştırarak, dudaklarınızın yüzeyine sürün ve 20 dakika bekletin.
  • Çay ağacı yağı, dudak derisine bakım yapılması için çok iyi bir araçtır. Dudaklarda olan çatlaklara bu yağdan sürebilirsiniz. Dudak derisine bakım yapılması için küçük yeşil çay paketinden de kullanılır. Bu çay poşetini ılık suda ıslatıp biraz sıktıktan sonra dudak derisinin tahriş olmuş kısımlarına koyabilirsiniz.
  • Dudaklarınıza bal sürün ve 20 dakika bekletin.
  • Bir kaç damla havuç ve salatalık şiresini her birinden biraz bal ve şeker ile karıştırıp temizlenmiş dudaklarınıza sürün ve 10-15 dakika kadar bekletin.
  • Meyvelerden (elma, muz, kayısı, kavun, karpuz) hazırlanmış maskeler dudakları çok iyi besler ve nemlendirici ve yumuşatıcı etki gösterirler. Meyvenin kabuğunu soyarak, küçük bir bölümünü en küçük gözlü süzgeçten geçirin. Alınmış kütleden az miktarda (1 çay kaşığından fazla olmamak şartıyla) alıp onu ½ çay kaşığı yumuşak tereyağı ile karıştırarak dudaklarınıza sürün, 15 dakika geçtikten sonra silin.
  • Dudaklar için en iyi bakım araçlarından biri de – altın gül, papatya ve adaçayı demlemesinden hazırlanmış kozmetik buzun dudaklara sürülmesidir. Bu yöntem dudakların beslenmesini sağlayarak, dudaklarınızın kas tabakasını güçlendirir, dudak derisini çeşitli etkilere karşı daha dayanıklı hale getirir. Dudaklarınızı her gün 1-2 dakikadan fazla olmak kaydıyla kozmetik buz parcası (küpü) ile silin.
  • Dudaklar için özel masaj yapılması, dudaklarda kan dolaşımının iyileşmesini sağlayarak, dudaklara daha çok sağlamlık verir, dudaklardaki çatlakların oluşumunu önler. Taze yumuşak diş fırçasını haşlanmış serin suda (yeşil çay, papatya, adaçayı veya ıhlamur ağacı çiçeği demlemesi) ıslatarak (veya bala batırarak) 2-3 dakika süreyle, hafif dairesel hareketlerle (merkezden ağız açılarıa doğru) önce üst dudağa, sonra ise alt dudağa masaj yapın.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz