Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Güzellik maskeleri nasıl hazırlanır ?

Güzellik maskeleri nasıl hazırlanır ?

Neredeyse tüm bayanlar az veya çok derecede yüz derisinden şikayet ediyor. Özellikle göz altındaki siyah izler yüzümüzü halsiz gösterir. Yorgun ve halsiz, canlılığını ve tazeliğini yitirmiş bir cilt görünümüne sahip olmayı hiç kimse istemez. Göz altı karalmalarının birçok nedeni olabilir. Yorgunluk, uykusuzluk, yanlış beslenme, aşırı alkol ve sigara kullanımı, kalıtsal nedenler, güneş ışınlarına maruz kalmak, bilgisayar başında çalışmak gibi etkenler göz altı karalmalarının nedeni olabilir. Karaltıların geçmesi ve cildinizin sağlıklı olması için bu reçeteyi mutlaka uygulayın. Farkı göreceksiniz.

Balkabaklı Cilt Maskesi

balkabakli-cilt-maskesi

  • 1 çay kaşığı kabağın taneleri (çiğ olacak)
  • 1 çay kaşığı süt
  • Yarım çay kaşığı bal

Balkabaklı cilt maskesinin hazırlanma aşamaları:

Kabak tanelerini iyice ezin. Küçük bir kaseye koyun. İçine süt ve balı ilave edip iyice karıştırın. 3 saate kadar buzdolabında bekletin. Cildinize sürün. 30 dakika bekleyin. Ilık su ile cildinizi yıkayın.

Cildi rahatlatan maske nasıl hazırlanır ?

Yaş arttıkça yüzde bulunan kırışıklıklar insanların moralini bozuyor ve kendilerine olan güvenlerini yok ediyor. Size doğal bir çözüm sunuyorum.. Kırışıklıklarınızdan kurtulmak için bu maskeyi denemenizi tavsiye ediyorum. Bu maskede dikkat edilecek nokta şudur: Bu maskeyi bir kat yüzünüze çektikten 10 dakika sonra ikinci katı çekeceksiniz tekrar 10 dakika daha bekleyip üçüncü katı çekeceksiniz.

cildi-rahatlatan-maske

Cildi rahatlatan maskenin reçetesi

  • 1 yumurta sarısı
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı süt
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 tutam tuz

Cildi rahatlatan maskenin hazırlanması

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Önceden temizlemiş olduğunuz cildinize, hazırlamış olduğunuz karışımı, göz altlarınız hariç tüm yüzünüze 1 kat sürün. 10 dakika bekledikten sonra üstüne bir kat daha sürün. Son olarak 3. Katı da çekin.

Bu maskeyi cildinizde 30 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz