Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Cildin Güzel Kokmasını Sağlayan Besinler

Cildin Güzel Kokmasını Sağlayan Besinler

Güzel kokmak için almış olduğumuz parfümler, çeşitli meyve ve çiçek özlü duj jelleri, birbirinden pahalı aromalı kremler sizi bir noktaya kadar idare edebiliyor. Ama bu besinler, cildinizin her zaman her yerde güzel kokmasını sağlayarak sizi de mutlu edecek. Eğer siz de güzel kokmak için ne yemeli sorusunun cevabını arıyorsanız bu yazımız sizi tatmin edecektir.

Güzel koku bırakan besinler de var

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yenilen bazı besinler insanda kötü bir koku salgılamasına neden olurken bazı besinler de insanın hoş kokmasını sağlayabiliyor. Sarımsak, soğan lahana gibi bazı besinler vücuda girdikten sonra, tende 72 saat boyunca hoş olmayan kokular salgılayabiliyor. Ama bazı besinler de var ki cildinizin her daim güzel kokmasını sağlayarak sizi parfüm, krem, sprey gibi dertlerden kurtarabiliyor.

guzel-kokmanizi-saglayacak-besinler-2

Bu besinlerin başlıcası Yasemin Çayı

Bu besinlerin başında gelen Yasemin çayı ile vücuttaki toksinleri atmanız kolaylaşıyor ve bu sayede cildinizin güzel bir koku salgılamasını sağlıyor. Genelde yemeklerde kullanmış olduğumuz nane, kekik ve tarçın gibi baharatlar da vücudumuza bu konuda pozitif etki sağlayan besinler arasındadır. Buna ilave olarak biberiye de hoş kokulu bir tene sahip olmanıza son derece yardımcı olacaktır.

guzel-kokmanizi-saglayacak-besinler-3

Meyve severler zaten güzel kokuyor

Sıra gelelim meyvelere. Eğer meyve seviyorsanız, çilek, elma, portakal  ve turunçgilleri daha da ağırlık vermelisiniz. Yine bu meyveleri bu şekilde veya suyunu çıkarıp tükkettiğiniz takdirde hoş kokmamanız için hiç bir neden kalmayacak. Müthiş bir toksin atıcı olarak bilinen yoğurt da bu gıdalardan sadece bir tanesi. Gün içinde suyunuzu limonlar karıştırarak içmeniz hem cildinizin temizlenmesine yardımcı olacak hem de cildiniz üzerinde güzel bir koku bırakmış olacak.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz