Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Lazer Epilasyon Yaptırmalımıyım ?

Lazer Epilasyon Yaptırmalımıyım ?

Tüyler, kıllar vücudumuzda istenmeyen maddelerdir. Kadınların sürekli kurtulmaya çalıştıkları, kurtulmak için ellerinden geleni yapmaya çalıştıkları şeylerden biridir. Günümüzde bir tek kadınların değil artık erkeklerinde kurtulmaya çalıştıkları şeyler arasında girmektedir. Bu durumda akıllara Lazer Epilasyon Yaptırmalı Mıyım ? sorusunu getiriyor.

Ergenlik dönemine girdiğimiz gibi tüylerden kurtulmamız gerektiğini anlarız. Ben ilk orta son balosunda mini bir etek giymeye karar verdiğimde bacaklarımın halini farketmiştim ve onlardan kurtulmak için hemen işin başına geçtim. İlk olarak epilatörü denedim. İlk başlarda herşey normaldi. Yaşın küçüklüğünden de olsa gerek o kadar zor gelmiyordu ve pek sorun çıkmıyordu. Ama daha sonra bu iş çok zor gelmeye başladı. Özellikle yazın o sıcak dönemlerinde ya da aniden özel bir yere gidilecek ise uzun uzun elbiseler giymek zorunda kalırdım. Dediğim gibi o sıcak aylarda rahat kısa şeyler yerine uzun pantolonlar giymek zorunda kalırdım bacaklarımı kapatmak için. Daha sonra 2-3 yıl geçtikten sonra bacaklarımda kıl dönmeleri, batıklar oluşmaya başladı. Çok kötü bir görüntüydü. Bir de güneşlenince o batıklar kara kara lekeler haline dönüşmez mi işte o zaman gelde etekler, şortlar giy! O batıkları geçirmek için o kadar uğraştım ki. Çünkü Artık komplekslere girmiştim. Banyoda batıklar için kese yapmaya başladım. Fakat çok uğraşlı ve pek sonuç vermedi. Jilet ile almayı denedim fakat sivilcelenmeler ve kılların güçlenmesine ve renklerinin koyulaşmasına neden oldu. Tüy dökücü kremler denedim fakat yine kılların çoğalmasına neden oldu. Daha sonra kuaförde sir ağda denedim. Aslında batıkları geçirmeye gayet yardımcı oldu. Fakat yine de kısa tüylerin alınamamasından, 3 haftaya çıkmasından ötürü yine rahatsız edici bir durum oldu. Ayrıca çok maliyetli bir durum.

lazer-epilasyon- 646 x 340

Yani anlayacağınız tüm yolları denedim. Son zamanlarda da yaygınlaşan lazer epilasyon merkezleri ile bakış açım değişti. Daha sonra bir kaç arkadaşımın tavsiyesi üzerine lazer epilasyona başlamaya karar verdim. Arkadaşlarım çok kısa sürede etkisini gördüklerini ve çok memnun olduklarını belirttiler.

Yaptığım birkaç araştırma sonrası doktorların tabiriyle tüylerden kurtulmanın tek yolu lazer epilasyon olduğunu söylediler.

Aslında birkaç sene önce yukarıda da dediğim gibi batıklarım ve bazı bölgelerde jiletten dolayı oluşan siyahlanmalar nedeniyle birkaç doktora başvurmuştum. Doktorlar tek çözümün lazer epilasyon olduğunu söylediler. Fakat kafamda çok fazla soru işareti olmuştu. Acaba gerçek bir çözüm mü, kanser olasılığı olabilir mi, güneş ışığı nedeniyle söylenen siyah lekeler gerçek mi, kaç seansta bitiyor gibi sorular kafa mı karıştırmıştı ve pek güvenememiştim. Fakat daha sonra yakın arkadaşlarımın tavsiyeleri ve onlar üzerindeki etkileri görünce denemeye karar verdim. Şuan memnunum. Kesinlikle tavsiye ediyorum, zira büyük kolaylık. Ayrıca dediğim gibi çoğalan ve gelişen lazer epilasyon merkezlerinin etkisiyle kampayalı ve tüylerin son bulmasına kadar devam eden seansları ile sorun çıkmayacak garantili bir çözüm.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz