Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Ttnet ve PTT Siber Saldırı Mesajı Doğru Mu ?

Ttnet ve PTT Siber Saldırı Mesajı Doğru Mu ?

ttnet ve PTT kargo maillerini açmayın virüs bulaşıyor bütün dosyaları şifreliyor.Herkese de duyurun feci bir siber saldırı var, çözümü de yok gibi…

Evet bu mesaj şu ara telefondan telefona yayılmakta. Ama ne kadar doğru bunu araştırmak lazım. En azından benim kullandığım 5 mail adresine ne PTT’den ne de TTNET‘den herhangi bir mesaj gelmedi. En azından gönderici olarak ttnet ve ptt isimli mailler karşıma çıkmadı. Belki bir oyun olabilir. Bu konuda dikkatli olmak gerekir. Ama eğer cidden bir durum söz konusuysa tedbirli olmanızda fayda var.

Kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından bu tür mailleri direk çöp kutusuna yollayarak söz konusu tehditi de ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle hesap numaralarınızın ve diğer önemli bilgilerinizin kayıtlı olduğu telefonunuzu ya da bilgisayarınızı tekrar gözden geçirerek siber korsanlara fırsat vermemeniz konusunda sizleri uyarmaktayız.

Size de eğer bu tür mail geldiyse konumuzun yorum kısmından bizleri ve tüm insanları bilgilendirebilirsiniz. Biz de Fixmekan.com yönetimi olarak bu konuda herhangi bir gelişme olursa bu konu üzerinden güncelleme yapıp gelişmeleri size aktaracağız.

Gelen mesajlardan bir örnek:

Screenshot_2015-04-05-23-46-41

Eğer sizi ptt den veya ttnet den virüslü kargo mailleri geldiyse lütfen bizleri de bilgilendirin. Teşekkürler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz