Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 21 Mayıs 2024

İlk Buluşma

İlk Buluşma

İlk buluşma heyecanı tarif edilemez bir duygu. Heyecanımıza yenik düşmeyip kendimizi en kısa zamanda toparlayıp nasıl davranmamız gerektiğini bilmeliyiz bayanlar. İlk buluşmada ne giyilir, nasıl davranılır, nelerden konuşulur, nelere dikkat edilmesi gerekir bunları bilmemiz gerekir.

Biz kızlar çocuk yaşımızdan itibaren muhafazakar yetiştiriliriz. Sürekli kendimizi insanlardan özellikle erkeklerden çekeriz. Onlara öcüymüş gibi davranmayı onlardan sürekli kaçmayı öğrendik. Kendimizi onlarla konuşmazsak, çekingen davranırsak kendimizi korurmuşuz gibi eğitildik. Oysaki bu şekilde değil de sıradan sevdiğimiz insanlara nasıl davranıyorsak davranabilseydik ya da araya çok çok fazla mesafe koymasaydık belkide şuan da onlar ile olan ikili ilişkilerimiz de daha rahat sonuca varabilirdik. Ayrıca biz kadınlar kendimizi olduğumuzdan farklı göstermeyi pek bir severiz. Her zaman özendiğimiz kişiler gibi davranıp karşımızdakinin dikkatini çekmeye çalışırız. Halbuki ne kadar komik durumlara düşüyoruz kimi zaman. Kendi olduğumuz gibi davransak hoşlandığımız erkek ile ne kadar rahat ve sıcak sohbet olacak.

Dediğimiz gibi ilk buluşma çok önemlidir. İlk izlenimler orda tespit edilecektir. Aynı zamanda karşı tarafında sizle olan ilk görüşleri burada belirlenecektir. İlk randevunun erkekler için de büyük önemi olsa da kadınlar için önemi daha büyüktür. Kadınlar tüm ayrıntıyı düşünerek olaya titizlikle yaklaşır. Ne giyeceğini, hangi kolyeyi takacağını, hangi ayakkabı seçiminin daha doğru olacağından tutunda, nelerden konuşup, yemekte neleri tercih edeceğine kadar herşeyi kafasında saatler öncesinden onlarca kez düşünüp karar verirler.

İlişkinin gidişatında ilk randevunun payı büyüktür. Karşınızdaki kişinin dikkatini çekeceksiniz diye fazla iddalı olmamanız gerekir. Erkekler fazla iddalı, çok açık seçik giyinen, insanlar tarafından dikkat çekilen hal ve tavırlardan özellikle yüksek sesli kahkahalardan hoşlanmazlar. Biraz kendinizi ağırdan satıp masum olmalısınız. Fakat bu şekilde olacaksınız diye de soğuk davranıp ters görünmemelisiniz. Yine de ikinci buluşma da acele davranmamalı araya birkaç gün girmesini sağlamalısınız. Bunu yaparkende isteksizmişsiniz gibi durmamalısınız.

İlk buluşmada kesinlikle sevişmemelisiniz. Erkekler gerçekten hoşlandıkları bayanları test etmek isterler. Ne kadar çağdaş erkekler olsalarda onlar her zaman ilk olmak isterler.

İlk buluşmaya gideceğiniz yer çok önemlidir. Sessiz sakin bir yer olursa dikkatinizi dağıtacak bir unsur olmaz ve birbirinizle daha çok ilgilenme olanağınız olur. İçkili bir ortamda bulunuyorsanız ortama ayak uydurmalı ama kesinlikle kafayı az da olsa bulmamalısınız. Saçmalayabilirsiniz. Yemek seçiminde kesinlikle aynı yemeği söylememelisiniz. Kendi istediğinizi söylerseniz kendinize güvenen biri olduğunuzu düşünür.

Sigara kullanıyorsanız kesinlikle yemek ortasında yakmamalısınız. İzin istemelisiniz. Konuşma sırasında telefonunuzla ilgilenmemelisiniz.

Hesabı öderken sizde cüzdanınızı elinize almalısınız ama ısrarlı çıkarsa fazla üstelememelisiniz. Cimri çıkarsa bence ikinci görüşme olmamalı.

Görüşme sırasında konuşulacak birşey bulamıyorsanız laf olsun diye saçma sapan şeylerden söz etmemelisiniz. Bunun yerine onu tanımaya çalışmalısınız.

Görüşme sırasında kafanızda önemli soru işaretleri kaldıysa kesinlikle bunları göz ardı etmemeli yüzüne karşı nazikçe söyleyebilmelisiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz