Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Odaların Duvarları Ne Renk Boyanmalıdır

Odaların Duvarları Ne Renk Boyanmalıdır

Odaların Duvarları Ne Renk Boyanmalıdır

Odanın mobilyaları kadar oda için seçilen renkler de oldukça önemlidir. Tüm odalarda doğru renkler tercih edilmelidir. Salonunuzda sadelik istiyorsanız, açık renkleri ve birbirine yakın tonları tercih etmelisiniz. Açık renkler televizyonun bulunduğu salonunuzda televizyon izlerken gözlerinizin yorulmamasını sağlayacaktır. Bu nedenle mavinin tonlarını ve beyazın tonlarını tercih edebilirsiniz. Neşeli ve enerjik bir salon için canlı renkler tercih edebilirsiniz. Yemek odalarında ise, sıcak renkler ve meyve renkleri tonları tercih edebilirsiniz. Bu renkler iştahınızın açılmasına neden olabilir. Bu nedenle turuncu, kırmızı ve yeşil tonları gibi renkler tercih edebilirsiniz.

Mutfak genellikle bölünmüş parçalardan oluştuğu için, mekânda bütünlük oluşması açısından derinlik katabilecek renkler tercih edilmelidir. Tercih edilebilecek olan renkler, turuncu, beyaz, bej ya da tonları olabilir. Yatak odası tamamen size ait olduğu için daha çok kişiliğinizi anlatan mobilyalar ve renkler tercih etmelisiniz. Kendi stilinizi ve zevkinizi yansıtmalıdır. Bu oda için önerilen renkler, mavi tonları, bej tonları ve pembe tonlarıdır.

Evin belki de en eğlenceli odası çocuk odasıdır. Çocuk odalarında canlı ve çocukların hayal güçlerini canlandıracak olan renkler tercih edilmelidir. Tercih sırasında mutlaka çocukların da fikirleri alınmalıdır. Koyu tonlar karamsarlık yükleyebileceği için acık ve canlı renkler tercih edilebilir. Turuncu, kırmızı, mor gibi canlı renkler tercih edilebilir. Her renk tonu her mekâna uygun olmayabilir. Mekânı daha güzel göstermek için doğru renk tonlarını tercih etmelisiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz