Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Kuru Saçlar İçin Doğal Bakım

Kuru Saçlar İçin Doğal Bakım

Kuru saçlar çoğu zaman sıkıcı, sağlıksız görünümlü olmasının yanı sıra saç dökülmesine ve saçların kepeklenmesi neden olabilir. Saçları yeteri kadar nemini korumadığınızdan cansız ve daha kuru görünür. Bunların ana nedenleri ise yetersiz beslenme, aşırı saç yıkama, saç boyası, ve ya saç şekillendirici ürünler olarak sıralayabiliriz. Saçlarınızın daha iyi daha sağlıklı ve güzel görünmesi için bir çok ürün olduğu kullanabileceğiniz söylenmektedir. Bizim size birazdan anlatacağımız bakım önerileri ile doğal yollarla saçınızı sağlıklı bir şekilde güçlendirebilir ve parlaklık kazandırabilirsiniz. İşte bir kaç doğal yöntemler.

Zeytinyağı

Zeytinyağı

Zeytinyağı

Zeytin yağı kuru saçlar için evde saçlarınıza bakım yapacağınız en iyi çözümdür. Zeytin yağı ile e saçlarınızın vitamini eksikliğini giderebilir ve hasarlı saçlarınızı iyileştirebilirsiniz. Zeytin yağını saçlarınızı güçlendirmek, parlaklığını yeniden kazanmak için kullanabilirsiniz. Şimdi kullanışına geçelim.

Bir kaseye saç uzunluğu kadar zeytin yağı koyun ve hafif sıcaklıkta mikrodalga fırının da ısıtın. Isıttığınız zeytin yağını saç derisine iyice uygulayın ve 10 dk. kadar masaj yapın. Bu işlemden sonra ister 30 dk. bekleyip şampuan ile yıkayın isterseniz saçınıza havlu sararak sabah yıkayınız. Ve bu işlemi hafta da en az 1 defa uygulayınız.

Mayonez

Mayonez

Kuru saçlar için evde yapacağınız bakım için bu madde harika bir seçenektir. İçinde bol miktarda protein içerdiği için saçlarınızın yumuşak ve parlak olmasına yardımcı olacaktır.

Tam yağlı bir fincan kadar saç derinize iyice sürün ve saç derinize masaj yapın. Daha sonra 1 saat kadar poşet gibi plastik bir kap ile saçlarınızı kapatın. Bu işlemden sonra da ılık su ve şampuan ile saçlarınızı iyice yıkayın. Bu yöntemi kuru saçlarınızı nemlendirmesi için hafta da 1 defa tekrarlayın.

Yumurta

Yumurta

Yumurta seçeneği yıpranmış saçlar ve kuru saçlar için çok yararlıdır. Hasarlı, cansız nemsiz olan saçlarınızı güçlendirmek için kullanabilirsiniz. Şimdi kullanışına geçelim.

2 çorba kaşığı kadar ılık su içinde yumurtanın beyazını çırpın. Sonra bu karışımı saç derisine sürün ve 15 dk. kadar parmaklarınızla saç derinize masaj yapın. Bu işlemden sonra soğuk su ve şampuan ile yıkayın. Bu uygulamayı hafta da 2 kez tekrarlayın.

Üç yumurta, zeytin yağı, iki yemek kaşığı kadar balı bir kapta karıştırın. Yaptığınız bu karışımı saç ve saç derisine iyice sürün. Bu işlemden sonra az miktarda şampuan ve soğuk su ile iyice yıkayın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra 30 dk. kadar bir havluya sarılı bekletin. Bu uygulamayıda hafta da bir kez yapın.

Ayrıca bu uygulamaları avokado ve muz gibi malzemelerlede yapabilirsiniz. Fakat bu uygulamaları yapmadan önce mutlaka doktora tavsiyesinde hareket etmeniz önerilir. Çünkü bu malzemelere alerjik olabilmeniz mümkündür. Daha iyi sonuçlar için doktor yardımı ile hareket etmelisiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz