Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 20 Nisan 2024

Oje nasıl çıkar ?

Oje nasıl çıkar ?

Bildiğimiz gibi oje aseton yardımı ile birkaç saniyede çıkar. Tüm bayanlar bakımlı ellere ve tırnaklara sahip olmak için elimizden geleni yaparız.

Bazen öyle zor durumda kalırız ki ne yapacağımızı şaşırırız. Aniden bir yemeğe, partiye veya özel bir davete çağırıldınız. Hazırlanmak için bir saat gibi kısa bir süre vardır. Duş al, saçını yap, makyajını yap, hazırlan hepsini halletmeniz gerekir. Ojelerimiz birkaç günlük ve yıpranmış, tazelemek gerekir. Fakat ne yazıkki evde aseton kalmamış ve yakınlarda aseton alınacak ne bir yer ne de zamanınız var, nasıl olur da işinizi görebilirsiniz ? İşte size çok basit birkaç yöntem ile oje çıkartmayı www.fixmekan.com aracılığı ile anlatacağız.

Evimizde limon ve sirke varsa bunun çözümü çok basit. Bundan önce eğer tırnaklarınızdaki oje açık renkli ise üzerine bir kat daha oje sürerek hemen kurumadan pamukla ovalarsanız ojeleriniz çıkar. Ancak koyu renkli ojelerin dağılma gibi bir riski olduğu için koyu renkli ojeler de pek tavsiye etmiyoruz. Yine önceki ojeleriniz açık renkli ve özellikle simli oje ise tekrar aynı renkli oje ile tırnaklarınızı kamufle edebilirsiniz. Yakından alacalı ve pütürlü gözükseler de uzaktan fark edilmeyecektir.

Eğer bu şekilde içinize sinmiyor ise pamuğa sirke ve birkaç damla limon damlattıktan sonra tırnaklarınızı ovalayın. Sonucu göreceksiniz. Ya da banyodan çıktığınızda sıcak suyun ve sabunun etkisiyle yumuşayan tırnaklarınızı limon ile ovalarsanız yine iyi bir sonuç alacaksınız.

Ellerimizin güzelliği çok önemlidir. Ellerimiz zarif bir bayanın göstergesidir. Özellikle şu kış aylarında ellerimize kaybettiği nemi vermeliyiz. Özellikle E vitaminli veya gliserinli kremler ile cildimizi yumuşatmalıyız. Yine ellerimizin yanında tırnaklarımızda çok önemlidir. Tırnaklarımızın temizliğine ne kadar önem verirsek kırılıp çirkin bir görüntüye dönüşmesini önleyebiliriz. Tüm bu bakımların yanında tırnaklarımızı koruyabilmek için bol miktarda su içmeli ve beslenmemize dikkat etmeliyiz. Özellikle demir ve kalsiyum açısından zengin besinlerle beslenmeliyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz