Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel Maskeler

Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel Maskeler

Bir çok kadının ortak sorunlarından biriside göz altı torbaları ve morluklar. Kadınlar için önemli bir ayrıntı olan gözler ne kadar güzel ve pürüzsüz gözükürse kadınları da bir o kadar mutlu eder.

Göz altı torbalarından ve morlukların dan kurtulmak tıbbi müdahale ile mümkün olduğu gibi özel maskeler ile bu sorunlardan kurtula bilirsiniz. Göz altı morlukları ve şişliklerden kurtulmak için herkesin kolaylıkla hazırlaya bileceği ve uygulaya bileceği bir çok pratik maske uygulaması bulunmaktadır, şimdi evde kolayca hazırlayıp uygulaya bileceğiniz göz altı torbaları ve morluklar için etkili olan maskeleri sizlerle paylaşacağız.

 

Geçici Gözaltı Torbaları İçin Salatalık Maske

Bir çoğumuz uykusuzluk, stres ve diğer faktörlerden meydana gelen geçici göz altı torbaları ile karşılaşıyoruz. Bu geçici göz altı torbalarını pratik bir şekilde ortadan kaldırmanı sadece 10 dakikanızı alacak.

Geçici göz altı torbalarından kurtulmak  için yapacağınız salatalık maskesinde ihtiyacınız olan sadece salatalık ve süt tozu.

Öncelikle salatalığı soymadan rendeleyin, 1 kez kullanmak için 2 tatlı kaşığı salatalık ve 1 tatlı kaşığı süt tozu ile karıştırın, daha sonra hazırlamış olduğunuz karışımı süzerek ince bir bez içerisine koyarak göz altınızı uygulayın.

Bu pratik maske ile göz altı torbalarından kurtula bilirsiniz.

 

Orta Seviyeli Göz Altı Torbaları İçin Nane ve Çay Maskesi

Göz altı torbalarınız çok büyümemiş orta seviyelerde ise Name ve Çay Maskesi ile kurtula bilirsiniz. Nane ve çay maskesini kendi evinizde kolay bir şekilde hazırlayıp uygulaya bilirsiniz.

Nane ve çay maskesini hazırlamak için ihtiyacımız olanlar 1 bardak sıcak su, 1 çay kaşığı çay ve 1 çay kaşığı nane.

1 bardak sıcak suyun içerisine; 1 çay kaşığı çay ve 1 çay kaşığı nane eklenir, daha sonra karıştırılarak 1-2 dk bekledikten sonra süzülür. Elde edilen posa ince bir bez arasına konarak göz altlarına uygulanır.

 

İleri Seviye Göz Altı Torbaları İçin Kahve Maskesi

İleri seviyeler için uygulanan bu maske ile sizde göz altı torbalarından kurtula bilirsiniz.

Kahve maskesini hazırlamak için ihtiyacımız olanlar 1 adet patates, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı kahve.

Öncelikle patatesi rendeleyin ve suyunu çıkarın, daha sonra 1 tatlı kaşığı badem yağı ve kahveyi ilave ederek karıştırın. Hazırlamış olduğumuz maskeyi bir ince bir bez arasına koyarak göz altı bölgelerinize uygulaya bilirsiniz.

Bu maskeyi haftada 2 kez uygulamanı göz altı torbalarından kurtulmanız için yeterli olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz