Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Yeni Çağ’ın Yöntemi Olarak Protez Saç Nedir?

Yeni Çağ’ın Yöntemi Olarak Protez Saç Nedir?

Günümüzde saç dökülmesi ve farklı nedenlerden dolayı saçların kaybedilmesi sonrasında yeniden saçların yerine getirilmesi için farklı birçok yöntem kullanılmaktadır. Yöntemlerden birisi olarak çağımızın en popüler uygulamaları arasında bulunan protez saç uygulamaları gösterilebilir. Bu uygulama uzmanlık gerektiren ve dünya genelinde gittikçe daha fazla tercih edilmeye başlanan bir uygulamadır. İnsanın kendi saçı ile oluşturulan bu protez daha gerçekçi ve özel bir kullanım oluşturmaktadır. Protezin oluşturulması için öncelikle protez saç nedir sorusuna cevap olarak uzmanlar tarafından oluşturulan ve %100 gerçek saç ile elde edilen protezdir, tanımı verilebilir.

Genellikle özel bir işlem sayesinde uygulamış olduğumuz protez saç işlemleri için firmamız çok özel imkanlara sahip olarak yaklaşık 6 ile 8 haftalık bir süre alan işlem göstermektedir. Uygulama aşamasında üç farklı işlem aşaması bulunan protez saç için öncelikle ölçülendirme aşaması yapılmaktadır. Ölçülendirme aşamasından önce protez saç nedir sorusu için uzmanlık kapsamında ölçüleri alındıktan sonra kişinin kendi saç örneği ile geliştirilen ve cildi ile uyum sağlayan bir protezdir, tanımı yapılabilir. Kullanım noktasında çok pratik ve sağlıklı bir yöntemi bulunan protez saçlar istenildiği gibi şekillendirilebilmektedir.

Protez Saç Nedir Ve Hangi Aşamalarla Uygulanır?

Firmamız tarafından müşterilerimiz için özel bir şekilde protez saç nedir tanımı yapıldıktan sonra önemli noktalardan birisi de hangi aşamalarla ve ne kadar süreyle uygulandığının belirtilmesidir. Genel kapsamda bu uygulamanın yapılması için öncelikle üç temel aşamaya ihtiyaç duyulurken bu aşamaların tamamlanması yaklaşık olarak 2 ay gibi bir süre almaktadır. İlk aşamada öncelikle ölçeklendirme çalışması gerçekleştirilirken bu işlemin çok doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çünkü daha sonradan kullanılacak protezin zemininin oluşması için doğru bir ölçü alınmalıdır.

Bu aşamada ilk olarak saçsız ve saçlı bölgelerin tespiti yapılır ve daha sonrasında yüz hatlarına uygun bir şekilde ölçüler ile birlikte kalıp çıkartılır. Kalıp üzerinde saçların çıkış yönü belirlendikten sonra canlı bir saç örneği alınarak numune ile birlikte kalıp yurt dışına gönderilir ve protez oluşumu için bekleme süresine geçilir. Yurtdışında hazırlanarak gelen protez saç nedir sorusu için ölçüsü alınmış ve kalıbı çıkartılmış bu protezin baş kısmına yerleştirilmesiyle yeni saç oluşturulması cevabı verilebilir. İkinci aşamada özel bir jel ile başa uygulanan protez sayesinde saçlarınız geri gelecektir. Son aşamada ise protez saç için başınızda istenildiği şekilde tasarım uygulanmaktadır.

Doğru Bir Tasarımla Kullanılan Protez Saç Nedir?

Ölçülendirme aşamasının gerçekleştirilmesi sonrasında yurtdışına gönderilen kalıp protez şeklinde tarafımıza geri gönderildikten sonra saçlarınız tekrar uygulama aşamasına geçmektedir. Uygulaması gerçekleştirilen protez saç nedir sorusundan çok kullanım noktasında nasıl bir tasarım oluşturulması gerektiği önem arz etmektedir. Doğru bir kullanım gerçekleştirilmesi için öncelikle doğru bir yerleştirme işlemi gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Saç renginizin, uzunluğunun ve saçınızın dalga boyunun doğru bir şekilde belirlenmesi ve daha sonrasında saç renk uyumu sağlayacak siyahlık-beyazlık oranının doğru ayarlanması sayesinde istenilen şekilde tasarım oluşturulabilir.

Bu şekilde hazırlanmış bir protez saçlarınıza uygulandıktan sonra yüzünüze uygun bir şekilde saç kesimi gerçekleştirilerek size yeniden özgüven verecek olan saç tasarımına kavuşabilirsiniz. Yeni saçlarınızı istediğiniz şekilde tarayabilir ve şekillendirebilirsiniz. Firmamız gibi uzman personellerin hizmet verdiği bir işletmede gerçekleştirilen protez ile uzun yıllar boyunca estetik bir görüntü ile birlikte yeni saçlarınıza sahip olabilirsiniz. Bu saçlar sizin için tatmin edici bir görünüm oluştururken aynı zamanda yeni bir hayatın kapıları sizin için açılacaktır.

Detaylı bilgi için: https://hairhotel.com.tr/protez-sac 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz