Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Sigarayı nasıl bırakabilirim?

Sigarayı nasıl bırakabilirim?

Günümüzde sigara bırakmak için en çok kullanılan yöntemlerden biri de elektronik sigaradır. Doğru bir yaklaşım olup olmadığını anlamak için normal sigara ve e- sigara karşılaştırması yapmak önemlidir. Elektronik sigaralar bir çok yerde sigarayı bırakma için en çok kullanılan yöntemdir. Bu sigarayı kullanan insanlarda sigara bırakma eğilimi oldukça sık rastlanan bir durumdur. Zaten elektronik sigaranın asıl çıkış amacı da sigarayı bir anda bırakmayan ve kademeli olarak bırakmak isteyen kişilerin kullanımı içindir. Bu sebeplerle uzun yıllardır sigara kullanan ve ona bağımlı olan insanların elektronik sigara ile bu bağımlılıktan kurtulmaları mümkündür.

 

Fiyat yönünden normal sigara ve e- sigara karşılaştırması yaptığımız zaman, normal sigara fiyatlarının pahalı olması ve insanların bireysel hayatlarında büyük oranda yer kaplaması sebebiyle sigara bırakma oranları artış göstermiştir. Ayrıca sigara reklamlarının kaldırılması, sigaraya karşı verilen mücadelenin artış göstermesi ve insanların sigaraya olan bakış açısının farklılaşması da sigarayı bırak ada etkili olan diğer faktörlerdir. İnsanlar sigarayı sadece sağlığa olan etkilerinden değil, temizlik amacıyla da bırakmak istemektedir. Özellikle ağızda yaptığı koku, dişlere olan etkisi ve vücut üzerinde bıraktığı kötü koku sebebiyle sigarayı bırakmak isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır.

 

Elektronik sigara ile sigarayı bırakabilir miyim?

 

Elektronik sigaralar da su buharının kullanılması, aromaların dışarıya kötü koku yaymaması ve duman çıkmaması koku sorununu gidermeye yardımcı olur. Çevredeki insanları rahatsız etmemek adına oldukça kullanışlıdır. Duman unsurunun dışında hem kişinin üzerinde rahatsız edici bir koku bırakmaz hem de dişlere kötü bir etkide bulunmaz. Dişlerde oluşan sararma gibi problemler elektronik sigara ile yaşanmaz ve kıyafetler üzerinde kötü bir koku bırakmaz. Hijyen haricinde sağlık faktörü de elektronik sigaraların etkisi açısından oldukça önemlidir. Normal sigara içerdiği kimyasal maddeler yüzünden kanser oluşumunu arttırır. Elektronik sigara da bu kadar çok kimyasal madde bulunmadığı için sağlığa zararı da oldukça azdır. Görüldüğü gibi normal sigara ve e- sigara karşılaştırması yapıldığı zaman elektronik sigaranın olumlu yanları daha fazladır.

 

Elektronik sigaranın sağlığa etkileri nelerdir?

 

Bugüne kadar yapılan çalışmalarda elektronik sigaranın sağlığa olumsuz etkilerini kanıtlayan hiçbir bilgiye rastlanmamıştır. Kesin bir bilgi ise elektronik sigaranın normal sigaraya göre zararının daha az olduğudur. Avrupa’daki elektronik sigaranın kullanımı konusunda bir çok olumlu referans bulabilirsiniz. Elektronik sigara sigarayı bırakmanızda oldukça faydalıdır. Kullanımı kolay, rahatlıkla taşınabilen ve çevreye herhangi bir zarar vermemesinden dolayı en iyi ürünlerden biridir. Elektronik sigaralar, sigarayı aşamalı bırakmak isteyenler için oldukça yararlıdır. Bırakma süreci içerisinde kişi yoksunluğunu ve dudak tiryakiliğini bir miktar da olsa elektronik sigara ile giderebilir. Bu sebeple elektronik sigara hem normal sigara kadar sağlığınıza zarar vermez hem de sigarayı rahatlıkla bırakmanızda yardımcı olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz