Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Oturma Odanızda Retro Havası

Oturma Odanızda Retro Havası

Oturma Odanızda Retro Havası

Retro, geçmişten gelen, geçmişi anımsatan, geçmişe ait anlamlarına gelmektedir. Retro tarzı modada, ev dekorasyonunda, otomobillerde ve daha pek çok alanda geçerli olan bir tarzdır. Eski günlerden kalma kıyafetler, pantolonlar, ayakkabılar üzerinde ufak tefek değişikliklerle yeni bir tarz yaratmak, yeni bir moda ortaya çıkarmak işlemi retro tarzı tanımlayabilir. Antika otomobillere olan merak ve onlarla ilgilenmek de farklı bir retro tarzıdır. Ev dekorasyonunda ise yine eski eşyaları yenileyerek, bakım yaparak yeni eşyalar meydana getirmekle retro tarz yakalanmış olur.

Oturma Odanızda Retro Havası yaratmak isterseniz işe ilk önce duvarlardan başlayabilirsiniz, canlı renklerin oluşturduğu hayat dolu duvar kağıtları ile canlı bir ortam oluşturun. Eski bir koltuğunuzu yenileyerek bir köşeye onu koyabilirsiniz, eskiden kalma bir perde ve halı kullanarak retro tarzın romantikliğini evinize taşıyabilirsiniz. Yine antika merakınız varsa eski radyolar, taş plaklar, avizeler, tablolarla ufak dokunuşlarla güzel bir eve sahip olabilirsiniz. Retro tarzda ki en önemli püf noktalarından biri canlı renklerdir. Diğer bir nokta ise, kalın kumaşlardır, kalın kumaşlarla bu havayı yakalamanız mümkündür. Farklı aksesuarlarla evinizi süsleyerek yaratıcılığınızı konuşturabilir siniz. Retro tarzda sınır yoktur, istediğiniz şekilde canlı, renkli bir ev oluşturabilirsiniz kendinize.

Yaşadığınız ortamın ne kadar yaşanabilir olduğu sizin elinizde, sizin zevkiniz elverdiğince bir dizayn yapıp kendi tarzınızı ortaya koyun. Aynı zamanda eskiye de sahip çıkmış olursunuz. Geçmişin izlerini taşımak eşyaları bile daha değerli kılmaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz