Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Meryem Boz, Eskişehir’de Kurduğu Voleybol Akademisi Hakkında Konuştu

Meryem Boz, Eskişehir’de Kurduğu Voleybol Akademisi Hakkında Konuştu

Başarılı milli voleybolcumuz Meryem Boz, kendi adını verdiği ve genç nesilleri spora hazırlamak amacıyla spor akademisi açtı. Meryem Boz’un Eskişehir’de açtığı akademinin detayları haberimizde…

 

 

TED Eskişehir Koleji bünyesinde faaliyet gösterecek olan Meryem Boz Spor Akademisi’nin açılışında yer alan milli voleybolcu, açılış konuşmasında daha fazla kız çocuğuna ulaşarak, onlara kendine güvenen güçlü kadınlar olmayı öğretmeyi amaçladıklarını belirtti. heceder.org

 

Akademide Güçlü Kadınlar Oluşturulacak

 

Meryem Boz Spor Akademisi’nin açılışında SMA hastası 4 yaşındaki Toprak Yavaş’ın tedavisine destek olmak amacıyla forma çekilişi yaptıklarından bahseden Boz, şunları söyledi:

 

“Açtığımız bu akademi sayesinde güçlü kadınlar oluşturmak istiyoruz. Spor ile ilgilenen herkesin profesyonel olması gerekmiyor. Sporla birlikte çocukların önünü açmak istiyoruz. Türk kadın voleybolu için çok başarılı bir yaz sezonu geçirdik. 4 ay kamplar, antrenmanlar, yolculuklar yaşadık. Sonunda tüm Türkiye’yi voleybol ile ilgili konuşturabildik ve aynı paydada buluşturabildik. Tümülke maç saatimizde tek yürek oldu. Şimdi VakıfBank forması giyeceğim. Her zaman hedefleri yüksek olan bir takım. Bu amaca doğru yürürken takımıma katkı sağlamak istiyorum.”

 

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da milli voleybolcunun, var gücüyle takımı için savaşan bir sporcu olduğunu söyleyerek, Meryem Boz Spor Akademisi’nde gelecek vaat edecek sporcuların yetiştirileceğine olan inancından bahsetti. Boz, genç sporcularla birlikte açılış için poz verdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz