Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Mağaza Dekorasyonu

Mağaza Dekorasyonu

Mağaza Dekorasyonu

Mağazaların dekorasyonu günümüzde önemini iyice artırdı. Gelişmek ve büyümek isteyen firmaların mağaza dekorasyonuna gösterdiği ilgi oldukça yüksektir. Dışardan modern ve oldukça şık görünür mağazalar, müşterinin öncelikli olarak ilgisini çekebiliyor. Doğru yapılan bir dekorasyon, müşteri gözünde mağaza hakkında olumlu bir ilk izlenim bırakıyor. Mağazaya uygun ve doğru seçimler yapılarak düzenlenen bir mağaza dekorasyonu, müşteri sayısında, iş potansiyelinde azım sanmayacak ölçüde artış sağlayabiliyor, tersi durumlarda ise bu anlamda istenmeyen durumlar ortaya çıkıyor. Çünkü satılmak istenen ürünün nasıl sergilendiği, o ürünün detayları kadar önemli.

Mağaza dekorasyonunda ilk dikkat edilmesi gereken konu, mağazanın nerede olduğu, yani konumu oluyor. Cadde üzerinde bulunan bir mağaza ile bir AVM’nin içinde bulunan mağazanın dekorasyonu birbirinden oldukça farklı düşünülüyor. Cadde mağazalarında vitrinin dizaynına ve ışıklandırılmasına yoğunluk veriliyor. Ayrıca caddede ki insan yoğunluğu, cadde de bulunan diğer mağazalar, mağazanın nasıl güneş aldığı gibi birçok detay cadde mağazalarının dekorasyonu yapılırken değerlendiriyor. AVM’lerde bulunan mağazalarda ise dekorasyon yapılırken mağazanın hangi katta olduğu, mağaza girişi, yürüyen merdivenlere uzaklığı gibi detaylar ön plana çıkıyor. AVM’lerde bulunan mağazalarda vitrinin ışıklandırılması daha farklı düşünülüyor.

Mağaza içinde ise dikkat edilmesi gereken detaylar, satılmak istenen ürünün nasıl yansıtılmak istendiğine ve mağaza dekorasyonun müşterinin dikkatini dağıtmayacak şekilde düzenlenmesine dayanıyor. Örneğin mağazada kullanılan fazla ışık, müşterinin dikkatini üründen çok mağazaya vermesine neden oluyor. Mağaza dekorasyonu söz konusu olunca, kesinlikle profesyonel bir ekiple çalışmalı ve sonuç kesinlikle şansa bırakmamalıdır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz