Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Kuru Saçlara Öneriler

Kuru Saçlara Öneriler

Kuru saçlar bazen istediğimiz gibi olamayabiliyor ve bu da doğal olarak sıkıntıya sokuyor. Bu tür sıkıntıları aşmak adına bir takım yöntemler deneyip etkili sonuçlar almanız mümkün. İşte o kuru saçlara önerilerden bazıları…

Kaliteli bir nemlendirici kullanın

Her nemlendirici maalesef tam olarak ihtiyacımızı karşılayamayabiliyor. O yüzden öncelikle markalı bir nemlendirici kreme ihtiyacınız olacak. Kuru saçların yumuşamasını bu nemlendiriciler ile sağlayabilirsiniz. Özellikle zeytin yağı, gliserin ya da argan yağı kullanarak saçlarınızın bakımını yapabilirsiniz.

3

Sıcak aletlerden saçlarınızı koruyun

Saçı düzleştirmede kullanılan ısıtıcı aletler(fön makinesi, saç maşası vb.) saça zarar verir ve saçın doğallığını yitirmesine neden olur. Saçınızı nemlendirdikten sonra saçlarınızı ısıya karşı koruyan kremlerden kullanarak ve kullandığınız aletlerin ısısını düşürererek saçlarınızı korumanız mümkün.

 

Sıcak ve soğuk havalar saçları kurutur

Saçınızın tipi ne olursa olsun aşırı sıcak ve soğuk havalardan saçlarınız kesinlikle etkilenir ve saçlarınızın kurumasına sebep olur. Kuru saçlar için üretilmiş şampuanları ve saç kremlerini kullanmanız, saçlarınızı olumsuz hava şartlarına karşı korur. Ayrıca şapka vb. saçlarınızı kapatan giysi türlerinden de kullanabilirsiniz.

1

Saçlarınızın kırıklarını kestirin

Saçınızdaki kırıkları kestirmekten çekinmeyin. En az 6-7 haftada bir saçın bir parmak uzunluğunda kesilmesini öneren uzmanlar, saçı evde kesmenin de doğru olmadığını savunmaktadır. Evde kesilen saçın biçiminin bozulması yüksek ihtimaldir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz