Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 20 Nisan 2024

Keşke Mutfağımda Olsa Diyeceğiniz 5 Pratik Araç

Keşke Mutfağımda Olsa Diyeceğiniz 5 Pratik Araç

Bazen mutfağımız içinden çıkılmaz bir hale dönüşebiliyor. işte bu noktada imdadımıza pratik mutfak araç ve gereçleri yetişiyor. İşte size zaman ve hız kazandıracak 5 pratik öneri.

1- Pratik Dilimleyiciler
Pratik-Dilimleyici Pratik-Dilimleyici-3

 

Bu pratik dilimleyiciler sayesinde karpuz, kavun, elma, limon ve pasta başta olmak üzere daha bir çok gıdayı kolay bir şekilde eşit parçalara ayırıp, hem zamandan tasarruf ediyorsunuz hem de işlerinizi kolaylaştırıyorsunuz. İşte meyve-sebze dilimleyicilere ait video görüntüsü…

2 – Çok Amaçlı Doğrama Tahtası

Bu doğrama tahtasıyla, üzerinde sebzelerinizi doğrayabilir, aynı zamanda süzekli kabına alarak, pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz.

cok-amacli-dograma-tahtasi

3- Pratik Değirmen

Be değirmen sayesinde yaş ot baharatlarınızı kolayca toz haline getirerek salata, çorba ve yemeklerinizi süsleyebilirsiniz.

Pratik-Degirmen

 

4- Şişelere Buz Kalıbı

Normal buzların su şişesine sığmadığı aşikar ama artık bu buz kalıpları ile artık su şişeleriniz de buzlanacak. Bu pratik mutfak aracı sayesinde şişelere artık yarım su koyup buzluğa atmaya da son verilecek.

pratik-sise-buz-kalibi

 

5- Poşetler İçin Kapak

Posetteki cips ve diğer gıda ürünlerinizin ağzının hava almaması için ağzını büzmeniz yetmeyebilir. İşte bu sorunu kökten çözen bu poşet kapakları ile işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Bu noktada Ağzı Kilitli Saklama Poşetleri Yapalım makalemizi okuyarak kendi kapaklarınızı kendiniz yapabilirsiniz. 

poset-kapagi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz