Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Kaşları Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Kaşları Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Kalın kaşlar bir çok kişinin istediği kaş tipidir. İnce ve seyrek kaşlar sizi yaşlı ve güzel göstermiyor olabilir. Vereceğimiz yöntemler ile kaşlarınızı bir az kalınlaştırabilir ve daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bir çok kişi kaşlarını iple veya ağda ile aldırarak kaşlarını çok inceltebilir ama bu kaşlarınızın güzel görünmesine yetmez. İnce kaşlar bir çok kişide görülebilir. Fakat bu ince kaşlar yetersiz beslenme, yanlış kozmetik ürün, egzama, yaşlanma süreci ve alopesi areata gibi tıbbi durumların sonucunda ortaya çıkabilir. Ayrıca kemoterapi ve radyasyona maruz kalındığında kaş ve saç kaybı olur. Bu sorundan kurtulmanız için bizim size vereceğimiz doğal yöntemi uygulayabilirsiniz.

Kaşlar İçin Doğal Yöntemler

Hint Yağı

Bu yağ kaşları büyütmek için etkili bir uygulamadır. Çünkü içinde protein, vitamin, yağ asitleri ve antioksidanlar içerir. Artı dökülen kaş veya saçlarınızın için dökülmesini engelleyen bir tavsiyedir.

Uygulaması

-Bir pamuk ile hint yağını kaşlarınıza sürünüz. Sürdükten sonra 2 veya 3 dk. Kadar parmağınızla uygulama yapılan yere masaj yapın. Bu işlemden sonra 30 dk. Veya gece boyunca açık bırakın. Sonra ılık su ile temizleyin. Bu uygulamayı birkaç hafta günde 1 defa uygulayın.

Not: Herhangi bir tahriş ve ya yanma olursa derhal uygulamayı bırakın ve hemen doktora görünün.

Hindistan Cevizi Yağı

Güzel ve etkileyici kaşlara sahip olmak için bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Bu yağın içinde çeşitli protein, e vitamini ve demir eksikliği giderici maddeler vardır. Bu yağ ile sağlıklı olarak kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.

-Sıcak hindistan cevizi yağını parmağınızla bir damla alarak kaşlara uygulayın. Birkaç dakika masaj yapın gece üstüne açık bırakın ve sabah ılık su ile temizleyin. Bu uygulamayı 1veya 2 ay yapın. Sizde değişikliğin farkına varacaksınız.

Zeytin Yağı

  • Zeytin yağının kaşlar üzerinde uygulanarak büyümesine yardımcı olduğu bilinir ve zeytin yağının içinde e vitamini oldukça mevcuttur. Bu yağ kaşlarınızın hızlı ve kalın olarak büyümesine yardımcı olur.
  • Yatmadan önce 5 dk. Kadar ılık zeytin yağı ile kaşlarınıza masaj yapın ve gece açık bırakın. Ve sabah ılık su ile temizleyin. Ayrıca bu yağın içine bal karıştırarak bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı da bir kaç  dk. Masaj yaparak uygulayın ve daha sonra yarım saat beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. İstediğiniz sonucu alana kadar günde bir kez bu uygulamayı yapınız.
  • Bu uygulamalar ile kaşlarınızı güzel ve çekici bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu yağlar gibi soğan suyu, yumurta sarısı, çemen tohumları vs. gibi malzemelerle de deneyebilirsiniz. Eğer istediğiniz gibi sonuç alamadıysanız veya yan etki yada alerji gibi sorunlar olursa derhal doktor kontrolüne gidiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz