Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 21 Mayıs 2024

IceGraft Saç Ekimi Neden Diğer Yöntemlerden Farklıdır?

IceGraft Saç Ekimi Neden Diğer Yöntemlerden Farklıdır?

 

Kellik sorununa kalıcı çözüm getiren saç ekimi yöntemlerinden biri olan IceGraft saç ekimi, FUE yönteminin geliştirilmiş alt dallarından biridir. Bu saç ekimi yöntemini diğer yöntemlerden ayıran temel fark; operasyonda soğuk pedlerin kullanılmasıdır. Soğutulmuş bu pedler, özel bir solüsyon ile ıslatılır. Donör bölgeden çıkarılan her bir greft bu soğuk pedlerde bekletilerek güçlendirilir. Emphair Saç Ekim Merkezinde uygulanan bu yöntem sayesinde saç köklerinin doku ve hücre kaybı yaşaması engellenir.

Saç kökleri, donör bölgedeki kafa derisinden çıkarıldığında belirli sıcaklıktadır. Köklerin kısa süre bile bu sıcaklıkta kalması hücre kaybına yol açar. Hücre kaybına maruz kalan saç kökleri canlılığını yitirir. Bu durumda da saç köklerinin ekilmesi mümkün olmaz. Saç ekimi işlemi işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için canlı ve yeterli miktarda saç köküne ihtiyaç duyulur. Bu nedenle operasyon sırasında toplanan greftlerin uygun koşullarda bekletilmesi çok önemlidir.

IceGraft Saç Ekimi Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

IceGraft ekim yöntemi, saç ekimine ihtiyaç duyan ve genel sağlık durumu saç ekimi operasyonlarına elverişli olan herkes için uygundur. Saç ekimi yaptırabilmek için donör bölgede yeterli miktarda güçlü saç kökünün bulunması gerekir. Saç ektirmek isteyen kişinin donör bölgesinde yeterli sayıda saç kökü mevcut fakat bu saç kökleri güçsüz ise Icegraft tekniği ile ekim yaptırabilir.

Güçsüz saç köklerini güçlendirmek için ideal olan bu teknik sayesinde, doğal saçlar ömür boyu kullanılabilir. Emphair Saç Ekim Merkezinde başarı bir şekilde gerçekleştirilen IceGraft yöntemi hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Soğuk pedlerin saç kökleri üzerinde antienflamatuar etki yaratması sayesinde ekim yapılan alanda aşırı dereceli kızarıklar görülmez. Bunun yanı sıra soğuk halde ekilen saç kökleri kısa sürede vücut sıcaklığına uyum sağladığı için kişide rahatsızlık hissine neden olmaz.

Saç kökü kaybını minimum seviyeye düşüren bu ekim yönteminde pedlerin soğutulması kadar, kullanılan solüsyonun kalitesi de çok önemlidir. Solüsyonun kaliteli olması, saç köklerinin güçlenmesini olumlu yönde destekler.

IceGraft Saç Ekiminden Sonra Denize Girilir mi?

Saç ekimi operasyonları ameliyat kategorisinde yer almasa da son derece hassas mikrocerrahi operasyonlar kategorisinde yer alır. Operasyon kadar, operasyondan sonraki ilk 15 günlük süreç, ekilen saç köklerinin tutunması bakımından çok önemlidir. İyileşme süreci olarak görülen 15 gün boyunca saç ektiren kişinin fiziksel aktivitelerini biraz kısıtlaması süreç için faydalı olur.

Emphair Saç Ekim Merkezinin uzman doktorları saç ekimi operasyonlarından sonra deniz, havuz, sauna ve yoğun efor sarf edilmesi gerektiren diğer aktivitelerin bir süre ertelenmesini tavsiye eder. Bu nedenle IceGraft yöntemi ile saç ektiren kişilerin de doktor tarafından farklı bir açıklama gelmediği sürece ilk 15 gün denizden uzak durması faydalı olur. Bunun yanı sıra iyileşme sürecinde stresten uzak durmak da çok önemlidir. Çünkü bu süreçte yaşanan stres, saç köklerinin tutunmasına engel olur.

Saç ekiminde başarılı bir yöntem olan IceGraft tekniği hakkında daha fazla bilgi için Emphair’in https://www.emphair.com/tr/icegraft-sac-ekimi/ adresine tıklayabilirsiniz. Ayrıca Emphair uzmanlarını da arayarak size özel çözümler hakkında bilgi alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz