Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 21 Mayıs 2024

Güzellik Sırları 2015

Güzellik Sırları 2015

Bu paylaşımımızda sizler ile 2015 yılının güzellik sırlarını paylaşacağız. Eğer güzelliğinize önem verenlerdenseniz size bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Gün boyunca vücut güneş ışınları, toz, hava kirliliği, kimyasallar, vs. gibi mikroplara maruz kalır. Ve ilerleyen zamanla bunlar cildinize hasar verir ve cildinizde kırışıklık, ince çizgiler ve erken yaşlanma sebebine yol açar. Fakat gece cilt ve bakımınızı yaparak bunların olmasına karşı bunlarla baş edebilirsiniz. Yapacağınız bakım ile uyurken cildinizi tamir edebilir ve cildinizi daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Size vereceğimiz yöntemi her gün yatmadan önce uygulayarak birkaç gün için de olumlu sonuçlar alacağınızı göreceksiniz.

guzellik-sirlari-2015-1

  • Gece yatmadan önce mutlaka yaptığınız makyajı kaldırmalısınız. Eğer cildinizin yaşlı göstermemesini istiyorsanız bu seçeneği kesinlikle yapmalısınız. Ayıracağınız az bir zamanla yüz temizleyici krem ile yatmadan önce yaptığınız makyajı  temizleyin.
  • Toner kullanarak cildinizdeki bakteri ve cilt kirliliğini önleyerek cildinizi daha dirençli bir hale getirebilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile az miktarda toner kullanarak yüz ve boyun bölgesine uygulayın. Daha sonra uygulama yaptığınız yeri kurumaya bırakın. Bu yapacağınız uygulama iyi bir yöntemdir.
  • Yine yatmadan önce bakım ellere de uygulanmalıdır. Ellerinizin pürüzsüz ve yumuşak olmasını istiyorsanız sıcak su ile ellerinizi sabunla yıkayın. Daha sonra bir el kremi kullanın. Yapacağınız bu basit yöntemle erken yaşlanma, sarkma, ve cilt kırışıklığını önleyebilirsiniz.
  • Gözler yaşlanma belirtisinin ilk görüleceği yerdir. Öncelikle yatmadan önce göz için yaptığınız makyajı temizlemeniz gerekiyor. Daha sonra bir göz kremi kullanarak bu sorundan da kurtulabilirsiniz.
  • Yatmadan önce unutmamanız gereken bir uygulama da dişleri fırçalamaktır. Dişleri fırçalayarak ağızda oluşacak mikropları önlemiş olursunuz. Ayrıca sabah kalktığınızda ağız kokusunu da önlersiniz. Bu basit ve az zaman harcayacağınız yöntemlerle sizde cildinizi genç ve sağlıklı bir halde tutabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz