Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Göz Çevresindeki Kırışıklık

Göz Çevresindeki Kırışıklık

Göz çevresindeki kırışıklar genellikle gülümsemelerde çok belirgin bir şekilde görülür. Bu kırışıklıklar genellikle 30’lu yaşlarda başlayarak yaş ilerledikçe artar. Bu kırışıklığın sebebi ise kolajen ve elastin proteini azalmasından oluşur ve yaş ilerlemesinden dolayı bu protein azalır. Bunların yanı sıra sarkma, kırışıklık ve kahverengi lekelerin oluşmasına yol açar. Bir başka nedenleri ise aşırı güneşe maruz kalma, sigara, gözleri kısarak ve kaşları çatarak bu kırışıklar meydana gelir. Bu kırışıklar sizde de mevcut ise hemen umutsuzluğa kapılmayın. Şimdi sizlere evinizde bulunan malzemelerle bu kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olacak doğal yöntemleri anlatacağız.

Yumurta Beyazı

Yumurtanın akını bir kapta iyice çırpın. Çırpılmış bu yumurta akını göz çevresine ve elmacık kemiğine sürün. Sürdükten 10 dk. sonra bir pamuk topunu suya batırarak sürdüğünüz yumurta akını temizleyin. Bu yöntemi haftada 2 kez tekrarlayın.

Süt

Göz çevresindeki kırışıklıkları azaltmak için sütü kullanabilirsiniz. Süt derideki ölü hücreleri atmanıza yardımcı olacaktır. Sütü bir beze dökerek kırışık olan bölgede bu sütlü bezi bekletin. 10 dk. bekleyip soğuk su ile temizleyin ve günde 2 defa bu işlemi uygulayın. Ayrıca süte badem yağı ekleyerek 2 dilim ekmeği bademli süt ile ıslatarak kırışık olan bölgeye uygulayın. 15-20 dk. beklettikten sonra temizleyin. Olumlu sonuçlar için bir kaç gün günde 1 kez bu uygulamayı yapın.

E Vitamini

E vitamini cildinizi nemli ve dolgun göstermeye yardımcı olur. Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesine de yardımcı olur. E vitamini kırışıkların yanı sıra derin çizgileri de azaltmaya ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. E vitamini kapsülünü kırın ve bir kaseye koyun. Göz etrafındaki kırışıklara uygulayın ve yavaşça bir kaç dakika masaj yapın. Yatmadan önce her gün bu uygulamayı tekrarlayın.

Ayrıca bu yöntemleri aloevera, hindistan cevizi yağı gibi malzemelerle de yapabilirsiniz. Fakat bu uygulamaları yapmadan önce alerjik olmadığınıza dair bir doktora görünerek doktor tavsiyesi ile hareket etmeniz daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz