Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Evdeki Akrep Sorunundan Nasıl Kurtulurum?

Evdeki Akrep Sorunundan Nasıl Kurtulurum?

Evdeki Akrep Sorunundan Nasıl Kurtulurum?

Evinizde beklenmedik bir anda akrep mi çıktı? İlk yapmanız gereken şey sakin olmak ve kesinlikle panik halinde çıplak elle veya ayağınızla müdahalede bulunmamanız gerekmektedir.Sanıldığı üzere her akrep zehirli değildir ama siz yinede her akrebin zehirli olduğunu düşünün ve ona göre hareket edin.Zehirli bir akrep bir insanı soktuğunda sonucu ölüme kadar gidebilir,akrep oldukça tehlikeli hayvanlardır.Eğer evinizde akrep gördüyseniz evinizde sadece 1 akrep vardır diye düşünmeyin bunu unutmayın ki akrepler yalnız yaşamaz.Sıcak ve nemli ortamları çok severler.
Akrep sorunundan kurtulmanın en etkin yolu ilaç firmalarına danışmaktır.Tabii bunu dışında kendi imkanlarınızla da akrepleri öldürebilir ve onlardan kurtulabilirsiniz.Sert bir cisimle(ayakkabı,terlik,dergi,kitap vb) vurursanız onu öldürmüş olabilirsiniz ama unutmayın ki bulmanız gerek bir eşi daha vardır.Eşini bulmanın bir alternatif yoluda şudur ki öldürdüğünüz akrebi çöpe atmayınız,cam bir bardağa veya kaba koyunuz.En yakın sürede eşi yanına gelecektir ve onu aramanıza gerek kalmayacaktır.
Unutmayın ki kendi imkanlarınızla kurtulmaya çalıştığınız akrep sizin için sadece geçici bir çözüm olacaktır.Akrebi öldürdünüz,eşini öldürdünüz peki yumurtaları ? Bunun için ve bu gibi durumlar için kesinlikle ilaçlama şirketlerinden yardım almanız gerekir.

Evinizi Akreplerden Koruma Yöntemleri

1.Belirttiğimiz gibi akrepler nemli ve rutubetli ortamları çok severler.Bunun için evinizde tespit ettiğiniz nemli ve rutubetli yerleri temizlemeye çalışınız.
2.Güneş battıktan sonra,evinizde ışığın kapalı olan odalarda gezmemeye özen gösterin çünkü akrepler gece avlanmaya çıkan varlıklardır.
3.Evinizde terlik varsa kullanmaya dikkat edin.Eğer evinizde terlik yoksa en kısa sürede hemen kendinize bir ev terliği alın.Bu sizin çıplak ayakla akrebin üzerine basma riskinizi azaltacaktır.Terlik sizi bu gibi durumlardan kurtaracaktır.
4.Yine daha önce bahsettiğimiz bir bilgi olan akreplere çıplak müdahale.Kesinlikle ve kesinlikle panik halinde akrebe çıplak elle veya çıplak ayaklarınızla müdahalede bulunmayın.
Akreplerin Tehlikeli Özellikleri Ve Yaşadıkları Bölgeler
1.Akrepler 12 ay yani 1 yıl boyunca herhangi bir besine ihtiyaç duymadan yaşayabilirler.Bazı türleri için bu süre 2 yıla kadar çıkabilir.
2.Genellikle küçük böcekleri avlayarak besin ihtiyaçlarını giderirler.Bazı türleri ise çeşitli bitki özlerini yiyerek besin ihtiyaçlarını giderirler.
3.En zehirli ve en tehlikeli akrepler Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşarlar.
4.Oldukça zehirli varlıklardır.Genellikle akrep sokması ölümle sonuçlanmasa bile yinede çok dikkatli olmakta yarar var.
5.Yılanlarda olduğu gibi genellikle filmlerde gördüğümüz zehri emip tükürme işlemi akrepler için geçerli değildir.
6.24 saat oksijen olmayan bölgelerde nefes almadan yaşayabilirler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz