Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Endoskopik Orta Yüz Germe

Endoskopik Orta Yüz Germe

Endoskopik orta yüz germe, daha çok orta yaşlarda görülen yüz ve yanak düşüklüğünü yukarı kaldırmak için kullanılan bir yöntemdir. Yüzün orta kısmında yer alan göz kapağı, yanak ve ağız çevresinde yaşa bağlı olarak sarkma, torbalanma ve çizgiler meydana gelir. Endoskopik orta yüz germe ameliyatı ile yüzdeki bu olumsuzluklar giderilir ve kişinin daha genç bir görünüm kazanması sağlanır.

Endoskop kullanılarak gerçekleştirilen operasyon ile 3 boyutlu ve dinamik yüz germe elde edilir. Daha çok kadınlar arasında popüler olan bu cerrahi operasyon, klasik yüz germe ameliyatlarına göre daha kısa sürdüğü gibi aynı zamanda toparlanma süreci de çabuk geçmektedir.

Endoskopik Orta Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Endoskopik orta yüz germe ameliyatı sırasında saçlı olan deri kısımdan bir kesik atılır. Ardından kamera yardımı ile bu kesiden içeriye giriş yapılır. Endoskopi teknolojisinin uygulandığı ameliyatlarda genellikle 3 ya da 4 mm’lik kameralar kullanılmaktadır. Bu kameralar ile tüm işlemler deri altında gerçekleştirilebilmektedir. Kapalı bir işlem olan bu cerrahi operasyonda kameradan alınan görüntü ekrana aktarılır. Ameliyat yaklaşık olarak 4-6 saat kadar sürmektedir.

Endoskopik orta yüz germe ameliyatında yüzdeki en küçük dokular dahi koruma altına alınır. Operasyon sonrasında ise yüz çok daha doğal ve canlı bir görünüme kavuşmaktadır. Yine alın, göz çevresi, yanak ve şakaklar gerdirilerek kişinin genç bir görünüme kavuşması sağlanır. Özellikle 30 ile 50 yaş arasındaki kadınlara uygulanan bu yüz germe işlemi, diğer yöntemlere göre daha ağrısız ve basit olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Operasyon sonrasında orta yüz bölgesinde ödem oluşumunun önüne geçmek adına flaster uygulanmaktadır. Bu flasterler ameliyattan yaklaşık bir hafta sonra çıkarılır. Yine ameliyat sonrasında az miktarda ödem ve gözlerde çekiklik oluşabilir. Bu sorunlar 2-3 hafta sonra tamamen ortadan kalkmaktadır.

Orta yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde hasta yorucu ve stresli durumlardan kaçınılmalıdır. Yine saçlı derideki dikişlerin iyileşmesi 6-8 hafta kadar sürebilir. Bu süreçte güneş koruyucu kullanmak ve solaryumdan uzak durmak büyük önem taşımaktadır.

https://drkaracabasaran.com/islemler/yuz-estetigi/endoskopik-yuz-germe

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz