Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulma

Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulma

1 çorba kaşığını jelatini 1 çorba kaşığı süt ile karıştırın. Karışımı 10 saniye mikrodalga fırında ısıtın ve yapışkan bir hale gele kadar bekleyin. Çözeltisini çıkartıyoruz ve bekliyoruz ki, o biraz soğusun.

Fırçayla buruna koymaya başlıyoruz. Karışımı yaklaşık 10 dakika tutuyoruz, sonra dikkatle sonuca bakıyoruz. Burundaki tüm bizim siyah noktalarımız az kaldı ise! Prosedurdan sonra burnu aloe vera ile temizliyoruz.

Maske!

Malzemelerimiz:

  • 1 kaşık yoğurt
  • 1 kaşık mısır unu
  • 1 adet rendelenmiş limon kabuğu
  • Siyah noktalar için doğal maske

Hazırlanışı ve kullanımı:

Yoğurdun içerisine limon kabuğunu ve mısır ununu ilave edin ve karıştırdıktan sonra burun bölgenize sürerek 15 dakika kadar bekleyin. 15 dakikanın ardından ılık su ile masaj yaparak temizleyin.

Limon ve yumurta maskesi

Yarım limonun süzülmüş suyuna, bir yumurtanın akı katılıp kabarana kadar karıştırılır. Bu işlem için alüminyum kabın kullanılması tavsiye edilir. Karışım katılaşana kadar ateşte ısıtılıyor. Sonra küçük bir kaba döküp soğutulur ve maske şeklinde buruna konur.

Bal maskesi

Bal cildi nemlendirmeye yarar. Hatta burundaki lekelerden kurtulmaya da yardımcı olur.

Eğer cilt çok lekeli ise bala biraz susam yağı katılmalıdır. Hazırlanan karışımı 10-15 dakika ciltte bekletilip temizlendikten sonra yüze gözenekleri yoğunlaştıran bir losyon sürülmesi önerilir. Balı, yulaf unuyla da karıştırıp kullanmak mümkündür.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz