Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Bornoz ve Nevresim Nasıl Seçilir?

Bornoz ve Nevresim Nasıl Seçilir?

Duştan sonra en önemli şey kesinlikle iyi kurulanmak. Özellikle havalarında soğumasıyla sabah duş alanların bornoz ile kesinlikle çok iyi kurulanması gerekiyor.

Sıcacık ve günün yorgunluğunu atacağınız duştan sonra sizi rahatlatacak yumuşacık bir bornoz. Bornoz sadece duştan sonra giyilecek bir şey değil. Bazı insanlar bornozu sabahlık olarak da kullanıyorlar. Yani eğer sabah saatlerinde uyandığınızda üşüyorsunuz bir bornozu üşümemek için giyebilirsiniz. Bornoz birçok çeşidi olan bir konu aslında. Bu yüzden önce neden bir bornoz satın aldığınıza karar vermelisiniz.

Bornoz Çeşitleri Nelerdir?

Bukle havlu denilen havlu %100 pamuktan üretilir. Bu tarz havlular en yüksek emicilik özelliğine sahiptir. Ayrıca bu tarz havluların dışlarındaki kıllar tıraşlanmamıştır. Emiciliğinin yüksek olmasının sebebi odur. Türkiye’de bu tür havlular sayesinde dünyaya kendini tanıtmıştır. Burada dünya üzerindeki en kaliteli havluları üretildiği için bulmanız oldukça kolay olacaktır. Eğer daha yumuşak dokulu bir havlu istiyorsanız kadife havlu denilen türü tercih edebilirsiniz. Bu havlularının özellikle bukle bornozların aksine dış tarafları tıraşlanmıştır. Fakat iç tarafları tıraşlanmamıştır. Bu yüzden buket havluya göre yumuşaktır ve hissi daha iyidir. Rahat olmasının aksine emiciliği azdır.

Bambu karışımlar olan bu havlu ise birçok insan tercih ediyor. Bu havluların iplikleri bambu bitkisinin kabuklarından elde edilir. Ayrıca bu kumaş çeşidi anti-bakteriyel özelliği taşır. Bu kumaşların en garip özelliği ise kesinlikle koku giderici olması. Ancak bu kumaşın kötü yanı emiciliğinin çok iyi olmaması. Fakat bu kumaşın emiciliğini arttırmak için birçok firma içerisine pamuk karıştırılır. Bu kumaşın önemli özelliği ise tamamen doğa dostu olması.

Nevresim Takımı Nasıl Seçilmeli?

Nevresimin kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden birisi iplik sayısıdır. Belirli bir alana kadar düşen iplik sayısı arttıkça kumaşın kalitesini ve rahatlığı da artar. Daha sık dokunan kumaşlar diğerlerine göre daha dayanıklıdır.

Pamuklu Kumaşlı Nevresimler Nasıl Kullanılmalıdır?

  • Pamuklu kumaşlar eğer çok sıcak suda yıkanırsa çeker. Bu yüzden yıkama talimatlarını mutlaka uyarak yıkayın.
  • Kirli nevresimyıkanırken mutlaka tersi çevrilmelidir. Bunun sebebi çok fazla yıpranmasını engellemek için.
  • Nevresim takımlarını yıkarken onunla birlikte yıkadığınız kıyafetlere dikkat edin. Onlara boya bulaştıracak kirlileri birlikte yıkamayın ve 40 dereceyi tercih edin. Temizlik konusunda sıcaklığın bir önemi yok.
  • Ayrıca eğer bir nevresim aldıysanız mutlaka onu ilk başta yıkayın.

 

Bunlar nevresim ve bornoz konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler. Ayrıca nevresim konusunda iyi bir seçim yapmak uyku kalitenizi en çok arttıracak şeylerden birisi. Bu yüzden bunlara oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nokta da en önemli şeylerden birisi kaliteli bir şeyler satın alabilmek. Kaliteyi en iyi yakalayabileceğiniz yerlerin başında gelen marka kesinlikle Miraykaya. Kesinlikle Nevresim Takımıve bornoz arayışı olan insanlar bu markaya kesinlikle göz gezdirmeli. İstediğiniz her şeyi bulabileceğiniz oldukça kaliteli bir marka.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz